137 okunma

Üniversiteli Çocuklar Meslek Tanıtım Gezisinde

ABONE OL
Ocak 27, 2023 08:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başiskele Çocuk Üniversitesi 4. Kademe grubundaki öğrenciler, yarıyıl tatillerini gezi etkinlikleriyle değerlendiriyor.

Başiskele Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi iş birliğiyle “Sosyal Sorumluluk” anlayışıyla hayata geçirilen ve özel yetenekli öğrencilere ücretsiz olarak; eğitim, rehberlik ve akademik danışmanlık hizmeti veren Başiskele Çocuk Üniversitesi, geleceğin mimarlarını, mühendislerini, yazılımcılarını ve bilim insanlarını geleceğe hazırlamanın yanı sıra meslek seçimi konusunda da öğrencilere rehberlik ediyor.

Başiskele Çocuk Üniversitesi 4. Kademe öğrencilerinin katılım gösterdiği Meslek Tanıtım Gezisi programında, gençlerin ileri teknoloji ile tanışmaları; bugünkü ve gelecekteki meslekleri ve bu mesleklerin uygulama alanlarını tanımaları amaçlanmıştır.

Başiskele’nin üniversiteli çocukları, proje ortağı Kocaeli Üniversitesi başta olmak üzere; TÜBİTAK, TEKNOPARK, Kocaeli Adliyesi, Cengiz Topel Havaalanı ve bölgenin büyük sanayi kuruluşlarını gezdiler. Ülkemizin bilim ve teknoloji alanında ihtiyaç duyulan mesleklerin tanınmasına ve öğrencilerin gelecek mesleki planlamalarına ışık tutmaya ve bu alanlara öğrencileri yönlendirmeye yönelik düzenlenen geziler yarıyıl tatili boyunca 3 Şubat’a kadar devam edecek. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.