42 okunma

Personele İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerine Devam

ABONE OL
Ekim 5, 2022 12:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başiskele Belediyesi, vatandaşlara yapılan her hizmette “Önce İş Güvenliği” bilinciyle belediye personeline yönelik iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitimlerini sürdürüyor.

Başiskele Belediyesi’nde,  6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri’nin Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelikte geçen konular hakkında belediye personeline  “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” verilmeye başlandı.

Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen eğitime ilk olarak Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanları katılım gösterdi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Lego Sağlık OSGB uzmanları Ertuğrul Arslan ve Şeyma Kuşku tarafından eğitimler verildi.

İŞ KAZALARININ VE MESLEK HASTALIKLARININ ÖNÜNE GEÇİLECEK

İş sağlığı ve güvenliği konusunda personelinin önce iş güvenliğine büyük önem veren Başiskele Belediyesi, verilen eğitimlerle olası iş kazalarını ve meslek hastalıklarını en aza indirgemeyi hedefliyor. Eğitimde iş kazalarının, çevresel faktörler, kişiye bağlı faktörler ve eğitim yetersizliğinden kaynaklandı ve gerekli tedbirlerle bu kazaların önüne geçilebileceği anlatıldı. 

Belediye çalışanlarının sorularının da yanıtlandığı eğitim seminerinde, personele eğitim öncesi ve sonrası çoktan seçmeli sınav yapıldı.

Başiskele Belediyesi’nin İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri önümüzdeki günlerde diğer müdürlüklerin çalışanlarının katılımıyla devam edecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.