123 okunma

ÖZMURAL, KİRALIK ARAÇLARIN TESLİM SÜRECİNİ ANLATTI

ABONE OL
Ekim 6, 2022 14:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“186 Araç Bir Günde Taşınamaz, Firma Parti Parti Çekiyor”

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, kiralık araçların teslim süreci ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “186 aracı 3 farklı firmaya teslim edeceksiniz ve bunun bir süreci var. Sizlerin de şunu öngörebilmesi lazım: 186 tane araç bir günde taşınamaz. Dolayısıyla bu araçları parti parti çekiyorlar” dedi

İzmit Belediyesi ailesi, araç satın alım sürecinde hizmetlerin aksamaması adına şahsi araçlarını belediyeye vakfederken AKP’liler bu kez de ‘Kiralık araçları garajlarında saklıyorlar’ yalanlarıyla algı yaratmaya çalıştılar. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, “Mecliste 2 yıldan bu yana gelen süreçlere hep birlikte defalarca tanık oldunuz. Orada hep şunu söyledik: Bu araç kiralama işi AKP’nin belediyelere soktuğu rant işidir. Araç kiralama sistemi AKP hükümeti döneminde hayatlarımıza giren rant hikayesidir.

“Bir Tane Bile Makam Aracı Yok”

Kiralık araçların fotoğrafını gösteren Özmural, “Bakın burada bir tane makam aracı yok. Bunların hepsi kiralık. Bu araçların tamamı hizmet aracı. Bu araçların tamamını belediyeye bireysel olarak değil kamusal anlamda hizmet veren araçlar. Bu araçların muhakkak ve muhakkak belediyenin olması gerektiğini düşünenlerdeniz. Sosyal belediyeciliğin en önemli konularından birinin bu olduğunu düşünüyoruz. Burada ilaçlama araçları var, Anne Taksi var, ot temizlemede kullanılan araçlar var, Fen İşlerinin acil müdahale için kullandığı araçlar var. Bizler göreve geldiğimizden beri makam aracı ve özel şoför kullanmadık ve kullanmayacağız.

“Firmalar Araçları Parti Parti Çekiyor”

Bir ihale süreci sonlandı. 30 Eylül’de sonlanan ihale ile biz bu araçları teslim etmek zorundaydık ve öyle yaptık. Birçok araçtan İzmit Belediyesi stickerları bile söküldü. 186 aracı 3 farklı firmaya teslim edeceksiniz ve bunun bir süreci var. Her bir araç teslim edilmek suretiyle firmalardan gelen ekiplere teslim edildi. Sizlerin de şunu öngörebilmesi lazım: 186 tane araç bir günde taşınamaz. Hepsine ayrı ayrı SRC’si, psikoteknik belgesi gibi belgeleri olan ve uygun sınıfta ehliyeti olan şöförler gerekli. İşlemlerinin hepsini tamamlamaları gerekli. Hepsini bir günde sağlamaları mümkün değil. Dolayısıyla bu araçları parti parti çekiyorlar. Dün arkadaşlarımız gidip teslim süreci devam eden araçları sanki belediye bunu saklıyormuşçasına haber yaptırıyor. Bu onlar açısında bir şanssızlık” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.