• Kocaeli Gündem Haber
  • Gündem
  • ÖZMURAL: 2 YIL ÖNCE ÇÖP ARAÇLARINI ALMASAYDIK BUGÜN ÇÖP TOPLANMIYOR DİYE KİRLİ SİYASET YAPACAKLARDI
63 okunma

ÖZMURAL: 2 YIL ÖNCE ÇÖP ARAÇLARINI ALMASAYDIK BUGÜN ÇÖP TOPLANMIYOR DİYE KİRLİ SİYASET YAPACAKLARDI

ABONE OL
Ekim 6, 2022 14:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2 yıl önce satın alınan çöp araçları ile ilgili konuşan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, “Biz bu stratejik kararı verdik ve bunda ne kadar haklı olduğumuzu hem parasal anlamda hem de siyasi anlamda görmüş olduk. Kiralık araçların teslim sürecindeki gibi çöp araçları da 3-4 gün teslim süreci olsaydı, neler olurdu bir düşünsenize?” dedi

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, 2 yıl önce satın alınan çöp araçlarıyla ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Biz çöp araçlarımızı satın aldığımızı defalarca ifade ettik. Şu olayı çöp araçlarında yaşadığımızı düşünün. Bakın biz stratejik bir karar verdik araç alırken. Önceliğimiz çöp kamyonları oldu. Bu tür bir problemin olma ihtimali çok yüksek. Risk var. Bu riski hiçbir belediye başkanı ve yönetimi taşıyamaz. Yandaşınızsa taşırsınız.

“Kirli Bir Siyaset Dönüyor”

Yandaşınız sizin yanınızda durup bazı şeyleri para karşılığı verirse taşırsınız ama yandaşınız değilse bugün yaşadıklarımız gibi sizi bir şekilde vurmanın yollarına bakarlar. Çünkü şu anda o kadar kirli bir siyaset dönüyor ki. Bakın biz 3 ya da 4 gün çöp kamyonlarımızı hayvan pazarına çektiğimizi, teslim ettiğimizi ve İzmit’i üç gün boyunca temizleyemediğimizi düşünebiliyor musunuz? Ne olacaktı? Biz vatandaşa bu işi nasıl anlatabilirdik. Anlatamazdık. Kapının önündeki çöpü almadığınızda vatandaş ertesi günü buraya yığılır.

“Halk Gereğini Yapar”

Bir vatandaşın önceliği temiz bir kentte yaşamaktır. Biz bu stratejik kararı verdik ve bunda ne kadar haklı olduğumuzu hem parasal anlamda hem de siyasi anlamda görmüş olduk. Önümüzde bir satın alma süreci var. Bu süreçte mecburen bir kiralama süreci var. Süreci kamuoyuyla sürekli paylaşacağız. Halkın seçtiği mecliste tüm meclis üyelerine şu tavsiyeyi vermek istiyorum: Siyasi ahlaka uygun kamu yararına hizmet etmeyi eğer kendilerine bir misyon olarak almazlarsa bu halk gereğini yapar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.