70 okunma

İZMİT BELEDİYESİ ÇINAR ÇOCUK EVLERİ ÇOĞALIYOR

ABONE OL
Kasım 17, 2022 15:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tepeköy Çınar Çocuk Evi’nin Temeli Görkemli Törenle Atıldı

Gelişen ve değişen dünyaya ayak uyduracak çocukların yetiştirileceği ve İzmit Belediyesinin 3’üncü kreşi olacak olan Tepeköy Çınar Çocuk Evi’nin temel atma töreni yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket eden İzmit Belediyesi, Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’in seçim vaatlerinden olan Çınar Çocuk Evi’nin üçüncüsünü Tepeköy Mahallesi’nde hayata geçirecek. İhale süreci tamamlanan ve yer teslimi yapılan Tepeköy Mahallesi’ndeki alanda kazı çalışmaları bir süre önce başlamıştı. Tesisin temel atma töreni geniş katılımla gerçekleştirildi.

Doğa ile İç İçe

1125,50 metrekarelik alanda yapımına başlanan Tepeköy Çınar Çocuk Evi, yaklaşık 350 metrekarelik alanda tek kat olarak projelendirildi. Etkinlik odaları, derslikler ve çocuk oyun alanlarının yanı sıra bahçe peyzajıyla çocukların doğa ile iç içe olacağı şekilde planlandı.

Tepeköy Mahallesi’nde

Gelişen ve değişen dünyaya ayak uyduracak çocukların yetiştirildiği Çınar Çocuk Evlerinin üçüncüsü Tepeköy Mahallesi Özbek Sokak’ta kente kazandırılacak. Kreşin Haziran ayında tamamlanması bekleniyor. Tesis tamamlandığı zaman İzmitlilerin bir hayali daha gerçekleşmiş olacak.

Yoğun Katılım

Temel atma törenine İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP İl Başkan Vekili Mehmet Demirtaş, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, CHP Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir,  İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Tuncay Aşkın, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, geçmiş dönem Baro başkanlarından Sertif Gökçe,Tepeköy Mahalle Muhtarı Celalettin İçöz, Sultaniye Mahalle Muhtarı Fikri Yıldız, Gündoğdu Mahalle Muhtarı Çetin Ersoy, Ayazma Mahalle Muhtarı Fırat Çiçek, Malta Mahalle Muhtarı Bekir Boz, Mersincik Mahalle Muhtarı Derya Uluç, İzmit Belediyesi Muhtar Hizmet Masası Koordinatörleri Turgay Oruç, Ali Filiz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Kentimizin Marka Değerini Arttırıyoruz”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, temel atma töreninde gerçekleştirdiği konuşmada şu ifadeleri kullandı; “Bu kentin, güzel İzmitimizin geleceğine, çocuklarımıza yapacağımız en kutsal yatırımın temelini atıyoruz. Temel atma törenleri bizim için kıymetli buluşmalar. Sosyal belediyecilik şiarıyla çıktığımız yolda her attığımız temel, her başladığımız proje inanıyoruz ki kentimizin marka değerini arttıracaktır. Çocuklarımızın hayatına değer katacak işler yapıyoruz.

“Azimle ve Yorulmadan Çalışıyoruz”

Daha önce yaptığımız işlerde oluşturduğumuz marka değerlerimiz yada oluşturduğumuz nitelikli hizmetler ortada. Çınar Çocuk Evlerimiz, Kadın Girişimciler Merkezimiz, Çınar Akademi, Yaşam Destek Evi, Alzheimer Yaşam Evi gibi çok sayıda projemizi İzmitimizin her kesiminden vatandaşımıza sunarak hizmetlerimize aynı kararlılıkla, azimle ve yorulmadan devam ediyoruz. Kentimizin aslında harcını sağlam tutuyoruz. Temeli sağlam olsun istiyoruz.

“Nitelikli Eğitim Almış Çocuklara İhtiyaç Var”

Hayata geçirdiğimiz projelerimizde her dokunduğumuz insan bize bir ‘Allah Razı Olsun’ dediğinde bu bizim çalışma motivasyonumuz oluyor. O çalışma azmimizin bir karşılığı da burada birazdan temelini atacağımız Tepeköy Çınar Çocuk Evimiz. Bu ülkenin bayrağını her alanda dalgalandırabilmek için nitelikli eğitim almış çocuklara ihtiyacımız var. Fırsat eşitliğinin sağlanabilmesi bizim en önemli görevimiz ve sorumluluğumuz. Bu kentte bu ülkede kadın olmak, anne olmak zor. Hele de bu ekonomik koşullarda insanlarımızın çocuklarımıza iyi eğitim aldırabilmesi gerçekten çok zor.

“Evlatlarımız Mutlu Olsunlar”

Bu sorumluluğun da ne demek olduğunu hep birlikte biliyoruz. “Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir” sözü ile Atamızın bize göstermiş olduğu yolda ilerliyoruz. Biz eğitimde fırsat eşitliği yaratmaya çalışıyoruz. Her yaş grubundaki çocuğumuza eğitim imkanları sunmaya çalışıyoruz. Evlatlarımız hep mutlu olsunlar ve dünyaya güzel gözlerle, gülen gözlerle bakabilsinler istiyoruz.  Göreve gelmeden önce verdiğimiz sözlerden de biriydi Çınar Çocuk Evleri. Stratejik planımıza göre 5 yılda 5 kreş sözü vermiştik. Ve sosyal belediyecilik anlayışımızla da tek tek hayata geçirmeye başladık.

“Heyecanları Gurur Kaynağımız”

İlk olarak Yeşilova’da Çınar Çocuk Evi’nin açılışını gerçekleştirdik. Çocuklarımız orada her gün ayrı ayrı yaptıkları etkinliklerle sevmeyi, paylaşmayı, dayanışmayı, özgüvenli olmayı, hayatın güzelliklerini ve en güzeli de Atatürk’ü öğreniyor. Atatürk ilke ve inkılaplarını, Atatürk’ün bu ülke için ne yaptığı öğrendi. Ve geçtiğimiz yaz ilk karne heyecanının yaşadı evlatlarımız. O heyecanlar ki bizim gurur kaynağımız oldu.

“Çocuklar Çınar Çocuk Evini Çok Sevecek”

İkinci çocuk evimiz Tüysüzler Çınar Çocuk Evi’mizde de çalışmalarımız sona yaklaştı. İnşallah en kısa zamanda açılış kurdelesini hep beraber keseceğiz.  Burada yine Yeşilova’da olduğu gibi alanında uzman öğretmenlerimizle evlatlarımıza hizmet vereceğiz. İnanıyoruz ki çocuklarımız Yeşilova Çınar Çocuk Evi’nde olduğu gibi Tüysüzler Çınar Çocuk Evi’mizi çok sevecek.

“Erenler Mahallesin’de Yapılacak”

Bir Çınar Çocuk Evimizin yapımına da Erenler Mahallemizde başladık. Kazı çalışmaları yeni yeni başladı. Bu temel atma töreninden sonrada Erenler Mahallesinde yakın zamanda 4. Kreşimizin temelini atacağız.  Ama ondan önce şimdi burada Tepeköy Mahallemizde, Tepeköy Çınar Çocuk Evimizin temelini atmak için buradayız.

“2023 Haziran’da Bitirmeyi Planlıyoruz”

Burası 1125 metrekarelik bir alana sahip. Yeni kreşlerimizi özellikle tek kat olarak planladık. Burada  tek kat 347 metrekare kapalı alanda etkinlik odaları, derslikler ve çocuk oyun alanlarının yanı sıra bahçe peyzajı düzenlemesiyle, çocuklarımıza öğrenirken doğa ile iç içe olacağı güvenli ve eğlenceli bir alan sunacağız. 2023 yılının ortasında da, Haziran ayı gibi bitirmeyi planlıyoruz.

“Hayırlı Uğurlu Olsun”

Çınar Çocuk Evlerimiz çoğalıyor.   Sorumluluğumuzun bilincinde, iyi okul öncesi eğitimi vermek ve çocuklarımıza da her açıdan faydalı olabilmek üzere temelini attığımız Tepeköy Çınar Çocuk Evi’mizin şimdiden kentimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bu projelerde emeği geçen Fen İşleri Müdürüme ve emekçi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Başkan Hürriyet’e Teşekkür Etti

Programda konuşan Tepeköy Mahalle Muhtarı Celalettin İçöz, “İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’e mahallemiz sınırları içerisinde böyle bir hizmeti sunduğundan dolayı kutluyorum. Başkanımıza çalışmalarında başarılar diliyorum. Mahallemiz ve yakın çevremiz için bu tesis bir kazanım oldu. Çocuklarımız yeryüzünün en değerli varlıklarıdır. Geleceğin yöneticileri olacak bireyler olacaktır. Güzel eğitim alan çocuklar da ülkemize faydalı işler yapacaktır. Bu tesiste emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Başkana ve Ekibine Başarılar Diledi

Temel atma töreninde söz alan CHP İl Başkan Vekili Mehmet Demirtaş, “Sosyal Demokrat Belediyecilik insana dokunmaktır. Kıymetli başkanımız da her geçen gün bu yönde projelere imza atıyor. Başkanımıza ve ekibine yaptıkları hizmetlerde başarılar diliyorum. Bu çalışmaların daha da artmasını temenni ediyorum” dedi.

“Bölge İzmit’in Gözbebeği Oldu”

Programda konuşan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız,  “Sayın Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’in 4 yıl önce ne kadar doğru bir tercih olduğunu bugün bir kez daha gördük. İnsana dokunan, gerçekten geleceğimiz olan gençler ve çocuklara yaptığı yatırımlarla İzmit ve Kocaeli’nin kalbinde yer eden başkanıma teşekkür ediyorum. Sevgili Tepeköylüler, Kocaeli’nin gözbebeği oldunuz artık. Belediye Başkanımızın Tepeköy’e verdiği hizmetlerle birlikte Tepeköy İzmit’in en iyi mahallelerinden biri olma yolunda hızlı bir şekilde ilerliyor.

“Arkadaşlarımıza Destek Verelim”

Biz bir ittifakın içindeyiz. Bu ittifak Türkiye’de belki de bir ilkti. Hiçbir zaman biz ve sayın belediye başkanım ittifaka zarar verecek bir işin içinde olmadık.  Beni görünce aday soranlara ‘Her birisi birbirinden kıymetli çok iyi adaylarımız var’ diyorum. Her birisi Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacak kalite ve kabiliyete sahip. İnşallah Türkiye Cumhuriyetinin 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakından çıkacaktır. Herkesin değişimin öncülüğünü yapacak çalışma arkadaşlarımıza destek vermelerini rica ediyorum.

“Kreşlerde Bir Tane Torpil Yok”

Önümüzde kritik bir seçim var. Bu seçim Türkiye Cumhuriyeti’nin fabrika ayarlarına dönmesini ya da mevcut durumun devam etmesini sağlayacak. Belki de bundan sonra seçim olmayacak. Millet İttifakının ne kadar önemli olduğunu büyük fotoğrafa bakarak görmenizi istiyorum. Belediye Başkanımız ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum. Yapılan kreşlerde bir tane torpil yapılmıyor. O da çok özel bir durum. Siyaset mekanizması netice alma sanatıdır ama insana dokunmak ayrı bir olay. Biz 20 yıldır adam kayırmacılığa karşı çıkıyoruz.  Biz şimdi bunu yapmıyoruz. Hakkı olanlar burada yer alıyor” dedi. Konuşmalar sonrasında Şirinevler Camii Müezzini Yaşar Pulat Hocanın dua okutmasının ardından temel atma töreni gerçekleştirildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.