29 okunma

HÜRRİYET, TARİHİ BİNA İÇİN VALİLİĞE BİR KEZ DAHA BAŞVURDU

ABONE OL
Ekim 6, 2022 08:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“İzin Verin Halkevi’ni Eski Günlerine Döndürelim”

Restorasyonu yılan hikayesine dönen kentin sembol yapılarından Halkevi binasının yenilenmesini üstlenmek için geçtiğimiz aylarda Valiliğe başvuran İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, dördüncü kez iptal olan restorasyon ihalesinin ardından Valiliğe bir kez daha başvuruda bulundu

Kocaeli Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığında gerçekleştirilen Halkevi Binasının Restorasyonu işinin ihalesi dördüncü kez iptal oldu. Kentin en önemli tarihi yapılarından olan ve restorasyonu yılan hikayesine dönen Halkevi binasının restorasyonu için yapılan ihaleye istekli çıkmadı. Binayı belediye bütçesinden ayrılan kaynakla restore etmek için geçtiğimiz aylarda Valiliğe yazılı başvuruda bulanan Başkan Hürriyet’in talebi reddedilmişti. Dün dördüncü kez iptal olan ihalenin ardından Kocaeli Valiliğine bir kez daha başvuruda bulunan Hürriyet, “İzin verilirse tarihi yapıyı yeniden eski güzel günlerine döndürebiliriz” dedi.

“Talebimizi Yeniden İlettik”

Restorasyon için resmi başvuruyu sosyal medya hesabından paylaşan Başkan Hürriyet paylaşımında şu ifadeleri kullandı; “Daha önce de talep ettiğimiz ve kentimizin yakın tarihine tanıklık eden tarihi Halkevi Binasının restorasyonu için bugün yeniden talebimizi Kocaeli Valiliğine ilettik. Daha önce bazı sebeplerle kabul edilmeyen Halkevi Binası restorasyonu İnşallah bu sefer İzmit Belediyesine verilir ve biz de bir an önce tarihi yapıyı yeniden eski güzel günlerine döndürebiliriz.” Görüntüsüyle yürekleri burkan tarihi binada Valilik tarafından ilk ihale 23 Kasım 2021, ikinci ihale 7 Nisan, üçüncü ihale 26 Mayıs 2022’de yapıldı. Dün yapılan dördüncü ihalede de istekli çıkmadı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.