97 okunma

HÜRRİYET: BAŞÖĞRETMENİMİZ ATATÜRK’ÜN IŞIĞINDA, TÜM ÖĞRETMENLERİN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM

ABONE OL
Kasım 24, 2022 14:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle bir mesaj yayınlayarak Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm eğitim emekçilerinin gününü kutladı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle tüm öğretmenlerin gününü kutladığı bir mesaj yayınladı. ‘Öğretmenler; yeni nesli, Cumhuriyet’in fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır’ sözüyle eğitime olan önemini vurgulayan Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm eğitimcilerin gününü kutlayan Başkan Hürriyet şu ifadelere yer verdi: Başöğretmenimizin reformları bizlere hala ışık olmaya devam ediyor.

“Hak Ettikleri Değere Kavuşacaklar”

Çalışma koşulları günden güne zorlaştığı için hak ettiği değeri göremeyen eğitimcilerimiz, Başöğretmenimizin ışığında yürüdükçe kalkınmada yine önceliğimiz eğitim olacaktır. Toplumumuzun aydınlık yüzü öğretmenlerimiz tekrardan hak ettiği değere kavuşacak, çocuklarımızın geleceğini özenle şekillendirecektir.

“Ata’mızın Işığında”

‘Ordularımızın kazandığı zafer, sizin eğitim ordularınız için yol açtı. Gerçek zaferi siz, öğretmenler kazanacaksınız. Bunu başaracağınızdan kuşkum yoktur. Sarsılmaz bir inançla ben ve arkadaşlarım sizi gözeteceğiz. Sizin karşılaştığınız tüm engelleri kıracağız’ cümleleriyle bu yolda öğretmenlere duyduğu güveni ve ihtiyacı ortaya koyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, savaştan çıkmış toplumu ayağa kaldırmak için en büyük eforu eğitim çalışmalarına harcamıştır.

“Var Gücümüzle Yanınızdayız”

Bizler de Başöğretmenimizin yolunda öğretmenlerimize istihdam alanları yaratmak, çalışma ortamlarını iyileştirmek, öğrencilerine eğitimde fırsat eşitliği sunmak ve daha aydınlık yarınlara ulaşmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle her bir öğretmenimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, saygıyla selamlıyorum.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.