55 okunma

Başkan Özlü´den Yeni Yıl ve Türkiye Yüzyılı Mesajı

ABONE OL
Aralık 31, 2022 10:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Türkiye Yüzyılı’nı yaşayacağımız 2023 yılına girilirken yeni yıl mesajı yayımladı.

Başkan M. Yasin Özlü yayınladığı mesajda Türkiye Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlayacağımız 2023 yılının tüm hemşehrilerine sağlıklı, huzurlu, bereketli ve refah bir yıl olmasını diledi.

2023 yılıyla birlikte Türkiye’nin ikinci yüzyılına emin adımlarla giriş yapacaklarını vurgulayan Başkan Özlü, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İkinci Dünya Savaşı sonrası topraklarımızı işgal eden emperyalist dünya devletlerine karşı Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde millet olarak topyekûn destansı bir milli mücadele örneği göstererek bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü tüm dünyaya ilan ettik. 29 Ekim 1923’te de Türkiye Cumhuriyeti’ni ilan ederek milli mücadelemizi taçlandırdık. 2023 yılına giriş yaptığımız bu günlerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da kamuoyuna duyurduğu Türkiye Yüzyılı vizyonuyla ülkemizde bilimden teknolojiye, eğitimden sağlığa, ekonomiden sanata toplumumuzun her alanında büyük atılımlar, yatırımlar ve güzel işler yaparak Türkiye’yi hep birlikte muasır medeniyetler seviyesinin üzerine hep birlikte çıkaracağız. 

Başiskele’mizde 2021 yılını “Gençlik Yılı” olarak ilan ettikten sonra Genc-i Âlâ Gençlik Modeli ile elde ettiğimiz kazanımları, 2022 yılında yine geleceğimizin hazinesi olarak gördüğümüz çocuklarımızın ve gençlerimizin mayalandığı, toplumumuzun temelini oluşturan ailede devam ettirdik. Baş tacımız kadınların zihinsel, fiziksel ve ekonomik olarak daha da güçlenmesi, ailelerimizin kale gibi sağlam olması adına 2022 yılını “Kadın ve Aile Yılı” olarak geçirdik. Kadın ve aileye yönelik eğitimler, seminerler, etkinlikler ve hizmetlerle dolu dolu bir hizmet yılını daha geride bıraktık. 

İlçemizde gerçekleştirdiğimiz alt ve üst yapı çalışmalarıyla ulaşım kalitesini artırmanın yanı sıra kentimize ışıl ışıl, pırıl pırıl prestijli yollar kazandırdık. Eğitimden sanata, teknolojiden istihdama, sağlıktan spora toplumun her alanında hizmetler üreterek vatandaşlarımıza daha güzel bir Başiskele için yaz kış, gece gündüz demeden durmaksızın büyük bir özveriyle çalıştık. Sıfır atık seferberliği kapsamında Kocaeli’de bir ilke imza atarak yaptığımız Sıfır Atık Parkımızın yanı sıra doğaya saygılı geri dönüşüm projelerimiz ve güneş enerji santrali çalışmalarımızla büyük ekonomik kazanım sağlayacağımız geleceğe büyük bir umutla bakacağımız 2023 yılına hep birlikte girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Yüzyılı’nı yaşayacağımız 2023 yılının tüm ülkemiz, milletimiz ve hemşehrilerimiz için hayırlı olmasını diler; sağlıklı, huzurlu, bereketli ve güzel bir yıl geçirmenizi temenni ederim.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.