86 okunma

Başkan Özlü’den Mevlid Kandili Mesajı

ABONE OL
Ekim 7, 2022 08:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak Başiskeleli hemşehrilerinin ve tüm İslam âleminin kandilini kutladı.

Başkan M. Yasin Özlü, Âlemlere rahmet olarak gönderilen Fahri Kâinat Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) doğum yıl dönümü yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Bu gece Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V) dünyayı teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid-i Nebi gecesi. Miladi 571 yılının kutlu bir gecesinde tüm insanlığa rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz, bizlere müjdeleyici, yol gösterici, davetçi ve yolumuzu aydınlatan bir kandil olarak gönderildi. Peygamber Efendimizin rehberliğinde tüm dünya coğrafyası ve insanlık fikri, ahlaki olarak en büyük aydınlanmasını yaşamıştır. Aradan geçen yüzyıllara rağmen bugün de O’nun yol göstericiliğinde, bizlere bıraktığı bu eşsiz emaneti korumanın manevi hissiyatını en kalbi duygularımızla yaşıyoruz.

Fahri Kâinat Peygamber Efendimiz’in dünyasında çocuklar ve gençlerin yeri ve önemi çok büyüktü. Hz. Hatice’den sonra Müslüman olan ikinci kişi Hz. Ali (as) daha 10 yaşındaydı. İslam’ın ilk öğretmeni, güzelliğiyle tüm Mekkelilerin gıptayla baktığı 14 yaşında Müslüman oldu. Resûl-i Ekrem’in Taif ziyaretinde Peygamber Efendimiz’ atılan taşların kendisine isabet etmemesi için kendi vücudunu ona siper ederek yaralanan Zeyd bin. Hârise (as.) İslam ile şereflendiğinde 15 yaşındaydı. Daha nice genç Sahabiler, Peygamberimiz'e ve Din-i Mübin İslam’a hizmet vermişlerdir.Sevgili Peygamberimizin aziz hatıraları ve gençliğe verdiği önemi bugün bizler de yüreğimizin en müstesna köşesinde taşıyoruz. En Sevgili Peygamberimiz’in (SAV) dünyaya gönderiliş gayesini kavramak, örnek hayatını ve onurlu mücadelesini gelecek nesillere aktarmak en büyük görev ve sorumluluklarımızdandır.

Bu duygu ve düşüncelerle Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyamızı şereflendirdiği Mevlid Kandilimizi kutluyor, tüm hemşehrilerimizle dualarda buluşmak dileğiyle herkese hayırlı kandiller diliyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.