144 okunma

Başiskele´de LGS´ye Hazırlanan Öğrencilere Destek

ABONE OL
Aralık 30, 2022 06:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, ilçe genelinde Liselere Giriş Sınavı’na (LGS) hazırlanan 8. sınıf öğrencilerine LGS Soru Bankası Seti hediye etti.

Başiskele’de eğitime ve gençlere desteklerini maddi ve manevi olarak aralıksız sürdüren Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, geçen hafta üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenci kardeşlerine yaptığı YKS Soru Bankası Seti dağıtımının ardından bugün de LGS’ye hazırlanan 8. sınıflara soru bankası seti dağıttı.

ÂLÂ MEKAN’DA 2. COŞKULU PROGRAM

İlki geçen yıl yapılan soru bankası seti dağıtım töreni bu yıl da büyük bir coşkuyla devam etti. Başiskeleli gençlerin yeni cazibe merkezi Âlâ Mekan’da gerçekleştirilen Liselere Hazırlık Soru Bankası Seti Dağıtım Töreni’ne Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya, AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral ve yönetimi, Başiskele Kent Konseyi Başkanı Ayşenur Kahraman Aytekin, muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler katılım gösterdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda geçen yıl LGS’ye giren ve derece yapan öğrenciler sahneye çıkarak bu yıl sınava hazırlanan arkadaşlara tavsiyelerde bulundular. Öğrenciler, geçen yılki soru bankası seti hediyelerinden dolayı Yasin abilerine de teşekkür ettiler.    

CEMİL AKKAYA: KOCAELİ’DE EĞİTİMDE ZİRVEDEYİZ

Programda ilk olarak kürsüde bir konuşma gerçekleştiren Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya, Başiskele’nin eğitimdeki başarılarından bahsetti.

Cemil Akkaya, “Başiskele olarak eğitimde Kocaeli’nin 12 ilçesi arasında zirvedeyiz. LGS’deki başarı ortalamamız Kocaeli ve Türkiye bazında ortalamanın üzerinde. Ama yeterli değil. Daha çok çalışmalı ve bu başarıyı daha yukarı taşımalıyız. Zirvede de durmak zordur. O yüzden daha fazla çalışmak zorundayız.” dedi.

“SİZLERE GÜVENİYORUZ”

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün ilçede eğitime ve gençlere çok büyük önem gösterdiğini vurgulayan Cemil Akkaya, “Eğitime yapılan yardımlar belediye başkanımızın görevi değil aslında. Ama başkanımızı bizzat yakından takip ediyorum ve görüyorum ki çocuklara ve gençlere bir abi edasıyla maddi ve manevi her türlü destek sağlıyor. Soru Bankası Seti dağıtımı bunlardan sadece biri. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Başkanımızın bu güzel desteğini boşa çıkarmayacağınıza inanıyoruz. Sizlere güveniyoruz. Sizlerin başarısı için herkes sizin destekçiniz.” diye konuştu.  

BAŞKAN ÖZLÜ: TÜRKİYE YÜZYILI’NIN MİMARI SİZLER OLACAKSINIZ

Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya’nın konuşmasının ardından kürsüye çıkan Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, salonu dolduran öğrenci kardeşlerine Türkiye Yüzyılı’nın mimarları olarak hitap etti.

Türkiye’nin 2023 yılında Cumhuriyetin ilan edilişinin 100. yılını kutlayacağını vurgulayan Başkan Özlü, “Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, emek veren bütün gazilerimizi, şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle buradan anmak istiyorum. Cumhuriyeti'mizin kuruluşunda bir bakıma manevi liderlerden biri olan şahsiyet Mehmet Akif Ersoy'dur. Mehmet Akif Ersoy'un da vefatının yıl dönümünü andığımız bir haftadayız. Nasıl başlıyor yüz yıl önce bu milletin hikayesi. İstiklal Marşı'na baktığımız zaman bu milletin birçok fikir ayrılığı olmasına rağmen üzerinde ittifak ettiği temel sözleşmesi bana göre İstiklal Marşı'dır. Mehmet Akif bir milletin duygularını, bir milletin inançlarını, İstiklal Marşı'nı da öyle güzel anlatmış ki, mesela ne demiş başlarken. “Korkma”. Peki bu nereden geliyor? Biliyor musunuz? Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed de Hazreti Ebubekir ile Mekke'den Medine'ye hicret ederken Sevr Mağarası’nda sıkıştıklarında Peygamber Efendimiz, Hazreti Ebubekir'e ‘La Tahzen’ yani Korkma demişti ve biz yüzyıl önce küllerinden yeniden doğan, yüzlerce yıl dünyaya hükmetmiş bir ecdadın torunları olarak yaşadığımız bütün sıkıntıların sonucunda devletimizi kurarken İstiklal Marşımız'a ‘Korkma’ diye başladık. Bugün Cumhurbaşkanlığımızın yaptırdığı Türkiye Yüzyılı bestesine de ‘Korkmuyoruz’ diye başlıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamaya başlayacağımız günlere şurada üç gün kaldı ve biz bu korkmuyoruz ifadesini bugün kullanırken aslında şu karşımda duran pırıl pırıl gençlere Türkiye'nin geleceği olan gelecek yüzyılı inşa ederken ecdadının yaptığı gibi dünyaya adaletle hükmedecek ve adaletle bu dünyaya nizam verecek. Türk gençliğini karşımda gördüğüm için biz bu duygularla korkmuyoruz diye başlıyoruz.” dedi. 

“YASİN ABİNİZ OLARAK HER ZAMAN YANINIZDAYIM”

“Ben sizin belediye başkanınız değil, Yasin abiniz olarak her zaman yanınızda olmak istiyorum ve Yasin abiniz olarak sizin ihtiyaç duyduğunuz her noktada sizinle birlikte olmanın sözünü veriyorum.” diyen Başkan M. Yasin Özlü, “Biz belediye olarak gerekirse Birkaç kilometre daha az yol yaparız, bir kaç tane eksik park yaparız; ama gençlere ve Türkiye'nin geleceğine yatırım yapmayı asla bıramayız. Elhamdülillah 3,5 yıllık bu görev süremizde sizlerden aldığımız enerjiyle bize verdiğiniz destekle, sizlerin gönlünüzdeki gözündeki enerjiden aldığımız güçle çok güzel işleri hep birlikte ilçemize kazandırdık.” diye konuştu.

BAŞKAN ÖZLÜ'DEN KIZILELMA İLE GENÇLERE MESAJ

Başkan M. Yasin Özlü, geçen haftaki YKS Soru Bankası Seti Dağıtımı Töreni'nde liseli genç kardeşlerine örnek olarak gösterdiği Kızılelma İnsansız Savaş Uçağı'nın fotoğrafını ortaokul 8. sınıf öğrencilerine de sunum ekranına yansıtarak genç Türk mühendis ve teknikerlerinin başarısını anlattı.

Başkan Özlü, ”Buradaki fotoğrafa yakınlaştırarak baktığımızda şunu görüyoruz. Belki bine yakın kardeşimizin mühendisin, teknisyenin, çalışanın, işçinin yüzde doksanı otuzlu yaşlarda. Bu demek oluyor ki bundan on yıl önce, on beş yıl önce sizin gibi buradaydılar. Onlar bir hedef koymuşlar. Dünyada savaş konseptini, uçak konseptini değiştirecek bir şeyi yaptılar. Kim yaptı bunu? Bu milletin evlatları yaptı.” dedi.  

“NE İŞ YAPARSANIZ YAPIN, AŞKLA VE GÖNÜLDEN YAPIN”

Eğitime ve gelecek nesillere desteklerinin artarak devam edeceğini yineleyen Başkan Özlü, “Hasbelkader bu ilçeyi yöneten abiniz olarak ben ve arkadaşlarım, sizlerin daha iyi imkanlarla yetişmesi için elimizden gelen gayreti gösterip bu milletin bize verdiği imkanları sizin hizmetinize sunmakla görevliyiz. Hepinizi çok seviyoruz. İnanın sizlerle beraber olduğum her an benim bu işlerden en çok keyif aldığım an. Hepinize eğitim ve öğretim hayatınızda başarılarla dolu güzel bir yıl diliyorum. Hepiniz mühendis olacaksınız diye bir şey yok. Kızılelma gibi bir projenin içinde bir teknisyen olmak,  bazen şu arkadaşların daha iyi, daha sağlıklı ortamda çalışması için onlara hizmet etmek bile büyük şereftir. Ne yaparsanız yapın işinizi aşkla ve gönülden yapın.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

GENÇLERE HEDİYELERİ TAKDİM EDİLDİ

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı M. Yasin Özlü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya temsili olarak bazı öğrencilere hediyelerini sahnede takdim ettikten sonra hep birlikte günün anısına toplu fotoğraf çektirdiler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.