66 okunma

ÜNLÜ PSİKOLOG – YAZAR BEYHAN BUDAK KARTEPELİLERLE BULUŞTU

ABONE OL
Ekim 7, 2022 08:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen Kartepe 2.Çocuk Kitapları Fuarı’na katılan Psikolog – Yazar Beyhan Budak “Çocuklarımızın kendi kişiliklerini oluşturmaları için anne ve babaların buna izin vermeleri gerekiyor” dedi.

Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen Kartepe Çocuk Kitapları Fuarı’na katılan Yazar Beyhan Budak “Bir anda insanların hayatı değişmez. İnsan hayatın adım adım değiştirir. Herşeyi bildiğimizi düşünerek hareket ediyoruz. Her insanın zayıf noktaları vardır. Kendimize acımasız davranıyoruz. İnsan kendine yönelik körlük yaşamaktadır. İnsan kendisi olmalıdır” dedi.

ANNENİN GÖZÜNDEKİ AYNA

“İnsanlar yaşlandıkça daha öfkeli olmaktadır” diyen Budak “Yaşanmamış ömürler insanları hırçınlaştırmaktadır. Çocuklar ailesinin içerisinde farklı bir bireydir. Çocuk bir çok sorunun cevabını aramaktadır. Annenin gözünde ki aynadan çocuk kendisini görmektedir. Çocukluk zamanınızda yaşadığınız sorunlar ilerleyen yaşlarda farklı olarak çıkmaktadır. Sevgi, saygı ve güven deposu, bu kavramlar çocuklarda olmalıdır” açıklamasında bulundu.

ÇOCUKLARIN KENDİ KİŞİLİKLERİ VARDIR

Çocuk kitapları fuarı hakkında Yazar Budak “Diğer fuarlara nazaran çocuk kitapları fuarları az yapılmaktadır. Bunun için Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen çocuk kitapları fuarı çok kıymetli ve önemlidir. Katılım yoğun olmakla birlikte çok güzel insanlarla tanıştım. Çocuklarımızın kendisine özgü bir kişiliği vardır. Anne ve babalar çocukların kendi kişiliklerini oluşturmalarına izin vermeleri gerekiyor. Çocuklarımız hayatın zorluklarına alışarak büyümelidir” ifadelerini kullandı.   

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.