• Kocaeli Gündem Haber
  • Gündem
  • İZMİT BELEDİYESİNİN SOSYAL BELEDİYECİLİK PROJELERİ KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİNDE ANLATILDI  
78 okunma

İZMİT BELEDİYESİNİN SOSYAL BELEDİYECİLİK PROJELERİ KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİNDE ANLATILDI  

ABONE OL
Kasım 10, 2023 07:42
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görevli doktorlarla bir araya gelerek sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirilen projelerin sunumunu gerçekleştirdi. Programda konuşan Başkan Hürriyet, “Önemli birçok sosyal projemizde üniversitemizle bilimsel paydaşlık yapmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi

Sosyal belediyecilik anlayışıyla birçok projeyi hayata geçiren İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, birçok projeye katkı sunan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapan doktorlar ve ilgili servislerin sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci, insan odaklı hizmetler ve projelerin sunumunu gerçekleştirdi.

Yoğun Katılım

Üniversite ile paydaşlığı önemseyen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in de katıldığı programa KOÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Maksut Görkem Aksu, Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hüsnü Efendi, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Ana bilim Dalı Bölüm Başkanı  Prof. Dr. Özlem Yıldız Gündoğdu ,Prof. Dr. Nursu Çakın Memik,  Doç. Dr. Şahika Gülen Şişmanlar,   Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı  Prof. Dr. Aslıhan  Özlem Polat Işık, Doç. Dr. Bahadır Geniş ve Prof. Dr. Elif Tatlıdil Yaylacı.

Hürriyet, “Üniversitenin Desteğini Önemsiyoruz”

Programda konuşan Başkan Hürriyet, “4 buçuk yıllık görev sürecimizde farklı gruplara; özellikle dezavantajlı gruplara ciddi hizmetler sunduk, sunuyoruz. Bu hizmetlerin nitelikli olması adına üniversitede kıymetli bölüm başkanlarımızın da destekleriyle profesyonelce çalışıyoruz. Doğru yöntemler ve bilimsel tekniklerle ilerlemeye çalışıyoruz. Sonuçta bir belediyeyiz ve bir üniversite kadar akademik bilgiye sahip personel kapasitemiz yok. Bu yüzden biz üniversitemizden destek almayı çok önemsiyoruz.

“Bilimsel Hareket Ediyoruz”

Verdiğimiz hizmetler insanın hayatına dair, sosyal yaşamına dair veya sağlığına dair olabiliyor. Alzheimer Yaşam Evi’nde, Otizm Spor ve Yaşam Evi’nde üniversiteden çok kıymetli hocalarımızın desteğiyle, onların bizleri bilimsel anlamda yönlendirmeleriyle hizmet veriyoruz. Bu yaptığımız işler insan sağlığında olumlu etkiler yaratabiliyor mu, sosyal yaşamında standartlarını yükseltebiliyor mu diye ciddi kafa yoruyoruz.

“Paydaşlık Kıymetli”

Bu hizmetlerimizi duyurabilmek için de çok uğraşıyoruz. Kocaeli’de muhalefet olarak tek belediyeyiz. Bazı medya kuşatmaları nedeniyle yaptığımız hizmetleri duyurmakta zorlanabiliyoruz. O yüzden üniversitemiz dâhil birçok kurum ve kuruluşla paydaşlık yapmaya çalışıyoruz. Bu iletişim gücüyle birlikte milletimiz yaptığımız hizmetleri bilmeli ki bunlardan faydalanabilsin.

“Çok Daha Fazla Kişiye Ulaşsın”

Sosyal hizmetler anlamında verdiğimiz hizmetler, yaptığımız çalışmalar noktasında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Özellikle öğrencilere yönelik olarak hizmetlerimizin de daha fazla bilinmesini istiyoruz. İnsanlar bilsin ki hayata geçirdiğimiz projeler anlam kazansın, amacına ulaşsın. Sizlerin de fikirleriyle hizmetlerimi daha da zenginleştirerek arttırmak istiyoruz. Alanımız hassas bir alan. İnsan hayatı ve sosyal yaşam standartları söz konusu. Bu yüzden biz alanında uzman arkadaşlarımızla çalışıyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.