109 okunma

Büyükşehir’in sürücü eğitimleri devam ediyor

ABONE OL
Ocak 27, 2023 07:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kocaeli’nde görev yapan “Toplu Taşıma, Taksi, Servis” sürücülerine verilen eğitimler ara vermeden 2023 yılında da devam ediyor. Kocaeli’nde görev yapan sürücüler, meydana gelebilecek olumsuzluklar ve olağanüstü durumlara karşı eğitim alıyor.

VERİLEN EĞİTİMLER

Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü Eğitim Şefliği tarafından halkın güvenli ve huzur içinde yolculuk etmesi için sürücülere; Sürücü-Yolcu İletişimi, Engelli Yolcu- Sürücü İletişimi, Temel İlk Yardım Uygulamaları ve Meslek Hastalıkları, Trafik Mevzuatı, Servis Mevzuatı, Taksi Mevzuatı, Yangın Güvenliği ve Söndürme Uygulamaları, Güvenlik ve Ekonomik Sürüş Teknikleri ve Toplu Taşımada Genel Güvenlik konuları gibi eğitimler veriliyor.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Toplu taşıma sürücülerine verilen eğitimlerde; bilinçli bir sürücü olarak yapılması gerekenler, trafik ve toplu taşıma mevzuatı, yolcularla sağlıklı iletişim kurmak, ilk yardım ve meslek hastalıkları gibi bilgiler anlatılıyor. Bu eğitimlerle Kocaeli’de toplu taşıma hizmetinde kaliteyi arttırmak ve müşteri memnuniyetini sağlayarak toplu taşımada marka olabilmek hedefleniyor.

SÜRÜCÜ KARTI

Güncel olayların anlatıldığı, videolarla renklendirilen eğitimleri sürücülerin eğitimi önemsediği ve eğitimlere katılımın yüksek olduğu görülüyor. Bu gibi eğitimlerin devam etmesini isteyen sürücüler bu eğitimlerle, trafikte daha bilinçli olduklarını ve kurallara daha dikkat ettiklerini ifade ediyorlar. Eğitim sonunda katılımcılar sürücü (şoför) kartı almaya hak kazanıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.