108 okunma

BAŞKAN HÜRRİYET: HASTALIĞIN VE ÇOCUKLARIN SİYASETİ OLMAZ!

ABONE OL
Kasım 23, 2022 14:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Bu Ayrımcılık Bir An Önce Bitmeli”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet SMA hastalığı farkındalık gecesi etkinliğinde, “Bu akşam Barkın’ın ailesi baskıdan ve korkudan, ailede memur bulunmasından dolayı buraya gelemedi. Keşke gelebilselerdi. Hastalığın, çocukların, bebeklerin siyaseti olmaz. Bu ayrımcılık bir an önce bitmeli” dedi

İzmit Belediyesi SMA hastalığına dikkat çekmek için geçtiğimiz akşam Kocaeli Kongre Merkezi’nde SMA hastalığı farkındalık etkinliği düzenledi. Program ilk etapta SMA Hastası Barkın Kaplan’ın kutlama gecesi olarak planlanmıştı fakat Barkın’ın ailesi baskıdan dolayı programa katılamayınca etkinlik SMA Hastalığı Farkındalık etkinliğine dönüştürüldü. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de yapılan siyasi ayrımcılığa dair değerlendirmelerde bulundu.

“Gönüllülük Esasıyla Çalışıyorlar”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet programda yaptığı konuşmada, “Aslında bu geceye aylar öncesinden karar vermiştik. Belediyemizin birçok hizmetinde gönüllülük esasıyla yer alan ekiplerimiz var. Çocuklarımız var, gençlerimiz var. Bunlardan bir kısmı kent orkestramızda görev yapıyor, bir kısmı dansçı fabrikası gibi kurmuş olduğumuz ve şu anda yüzlerce gencimizin belediyemizin kurumsal çatısı altında gönüllülük esasıyla bir araya geldiği Sahne İzmit ekibi.

“Aylar Öncesinden Yola Çıktık”

Bu gençlerimiz aylar öncesinde dediler ki, ‘Biz SMA Hastalığı ve özellikle Barkın Kaplan için bir şeyler yapmak,  bu kampanyaya ufak da olsa katkı sunmak istiyoruz, istiyoruz’. Bizde o zaman bir yardım kampanyası ve yardım gecesi düzenleyelim dedik. Daha fazla insanın bağış yapmasını sağlamak amacıyla aylar öncesinden yola çıkmıştık. Çok şükür Barkın’ın kampanyası tamamlandı. Bu süre içerisinde çok insan sesimizi duydu ve kalan kısım da tamamlanmış oldu. Ben sevgili evladımıza acil şifalar diliyorum.

“Neva İçin Destek Kampanyası”

İnşallah şifa olsun, ilacına ulaşabilsin ve sonuç alabilsin. Barkın’ın kampanyası tamamlandıktan sonra ‘Biz bu geceyi iptal etmeyelim. Bu geceyi yapalım ama daha da genişletelim.’ Çünkü sadece Barkın yok bu kentte ve bu ülkede. Çok daha fazla çocuğumuz bu hastalıkla uğraşıyor. Bunu bir farkındalık gecesi olarak bütün çocuklarımıza bir yardım kampanyasına dönüştürmek istedik. Kampanyası yeni başlayan minik Neva için destek çabalarımızı sürdüreceğiz. Bu akşam sahneye çıkan kardeşlerim minik Neva için destek çağrısı yapmış olacak.

“Hesap Bilgilerini Paylaşacağız”

Tüm duyarlı yurttaşlarımızın bundan sonra Neva’nın kampanyasına destek olmalarını rica ediyoruz. Bütün İzmitlilere dayanışması ve duyarlılığı nedeniyle çok teşekkür ediyorum. Sosyal medya hesaplarından Neva’nın bağış hesap bilgilerini mutlaka duyuracağız. İnşallah onun da kampanyası güzel sonuçlarla tamamlanır. Sahneye çıkan gençlerimize çok teşekkür ediyorum. Kent Orkestrası ve Sahne İzmit ekibi aylardır bu gece için hazırlanıyorlar. Zamanlarından fedakarlık ediyorlar, paralarından fedakarlık ediyorlar. Derslerinden belki fedakarlık yapıyorlar.

“Bu Çocuklar Bir Teşekkürü Hak Ediyorlar”

Barkın’ın kampanyası tamamlandıktan sonra birileri siyasi ayrımcılık yaptılar. Bu durumla göreve geldiğimizden beri karşılaşıyoruz ne yazık ki. Bu geceyi iptal ettirebilmek için öyle bir baskı öyle bir ayrımcılığa maruz kaldık ki. Biz inatla ‘Hayır’ dedik. Her şeyden önce sahne arkasında onca gencin emeği var. O gençlerin de bir teşekküre ihtiyacı var. Bu teşekkürü de hak ediyorlar. Çünkü onlar Barkın için yola çıktı.

“Bu Konu Siyaset Üstü Bir Konu”

Bu akşam Barkın’ın ailesi buraya gelemedi. Baskıdan ve korkudan aile memur olmasından dolayı buraya gelemedi. Aslında biz Barkın için kutlama gecesi yapacaktık ilk etapta ama öyle bir baskı yapıldı ki İzmit Belediyesi görülmesin diye çaba gösterdiler. Biz de genel bir farkındalık gecesi yapmaya karar verdik. Keşke gelebilselerdi, keşke bütün kurum temsilcileri burada olabilseydi. Çünkü bu siyaset üstü bir konu.

“SMA Değil Çocuklarımız Kazansın”

Hastalığın, çocukların, bebeklerin siyaseti olmaz. Onlar siyasete alet edilemez. Bu ayrımcılık da bir an önce bitmeli. Bu ülke bu ayrımcılıktan artık yoruldu. Siyasi korku ikliminden çok yoruldu insanlar. Sahneye çıkan gençlerin hepsi bu kentin evlatları. Yine bu kentin başka bir çocuğu için sorumluluk aldılar, aylardır çalışma yapıyorlar. Keşke Barkın’ın ailesi de burada olsaydı da bu çocuklara bir teşekkür edebilseydi. Ben bu dayanışmayı gösteren tüm genç kardeşlerime teşekkürü borç bilirim. Dayanışma daim olsun, SMA değil çocuklarımız kazansın” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.