106 okunma

Başkan Büyükakın, şampiyon sporcularla buluştu

ABONE OL
Kasım 21, 2022 12:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli’nde başarıdan başarıya koşan genç yetenekleriyle kahvaltı programında bir araya geldi. Kocaeli’nin sporda parlayan bir kent haline geldiğini söyleyen Başkan Büyükakın, “Genç kardeşlerimiz, elde ettikleri güzel başarılarla hepimizin gurur kaynağı oluyorlar. Kendilerini can-ı gönülden tebrik ediyorum ve onları en güçlü şekilde desteklemeye devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyorum.” dedi.

BAŞARILARINDAN DOLAYI SPORCULARA TEBRİK ETTİ

Sporun farklı branşlarında son üç ayda Dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye şampiyonalarında derece elde eden, katıldıkları organizasyonlarda kürsüye çıkan sporcuları kutlayan Başkan Büyükakın, başarılarından dolayı sporcuları tebrik etti. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım ile Kağıtspor Kulübü Başkanı Ali Yeşildal da buluşmada hazır bulundu.

KOCAELİ’NİN GURURU OLDULAR

Başkan Büyükakın ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarı gösteren sporcularla düzenlenen kahvaltıda sporcuları başarıları dolayısıyla kutladı ve Kocaeli’nin gururu olduklarını söyledi. ‘Başarı emek ister’ sözünü anımsatarak sözlerine başlayan Başkan Büyükakın, hiçbir başarının tesadüf olmadığını ifade ederek, “Türkiye yeni bir yüzyıla giriyor. Sizler elde ettiğiniz başarılar ile gelecek yüzyılın spor alanında kurucuları olacaksınız. Hepiniz kendi branşlarınızda elde ettiğiniz ve edeceğiniz başarılarla gelecek yüz yılın kurucuları ve yol göstericileri olacaksınız. Hamdolsun katıldığımız her organizasyondan da madalyalarla dönüyoruz. Her birinizi ayrı ayrı kutluyorum” dedi.

KAZANANLAR VAZGEÇMEYENLERDİR

‘’Spora ve sporcuya elimizden geldiğince destek olmaya devam edeceğiz’’ diyen Başkan Büyükakın, ”Sizler vazgeçmeyenlersiniz. Kazananlar vazgeçmeyenlerdir, kaybetseniz de vazgeçmiyorsunuz aslında sizi başarılı kılan nokta bu. Vazgeçmediğiniz için kazanma yolunda ilerliyorsunuz. Bu şekilde ilerlemeye devam edin bizler elimizden geldiği kadarıyla sizin vazgeçmemeniz için desteğimizi esirgemeyeceğiz.” şeklinde konuştu.


İNANÇ BAŞARIYI GETİRİR

Başkan Büyükakın, sporda en önemli şeyin inanç olduğunun altını çizerek, son üç ayda Dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye Şampiyonalarında başarı elde eden 13 branştan 47 milli sporcu ve antrenörü tek tek tebrik etti. Başkan Büyükakın, “Siz başarılar kazanmaya devam ettikçe biz sizlerin yanında yer almaya, sizlere destekler sunmaya devam edeceğiz” dedi. Başkan Büyükakın, programın ardından şampiyon sporcularla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Sporcular kahvaltı için Başkan Büyükakın’a teşekkür ederken Kağıtspor’un engelli yüzme branşında başarılı sporcusu Buğrahan Çetin kendi yaptığı 4000 parçadan oluşan puzzle tabloyu hediye etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.