89 okunma

ASIRLIK ÇINAR EVİ’NİN İKİNCİSİ YUVAM AKARCA’DA FAALİYETE BAŞLADI

ABONE OL
Aralık 30, 2022 14:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde İzmitli çınarlara hizmet veren Asırlık Çınar Evi’nin ikinci şubesi Yuvam Akarca’da hizmete başladı

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, İzmitli çınarların sosyal hayatta aktif rol almasını destekleyen, akranları ile iletişim kurma fırsatı sağlayan Asırlık Çınar Evleri’nin sayısını arttırıyor. İlki Gündoğdu’da faaliyete geçen Asırlık Çınar Evi’nin ikincisi Yuvam Akarca Mahallesi’nde hayata geçti. Emekli Evinin dönüştürüldüğü ve yeni bir vizyonla hizmet verecek olan Asırlık Çınar Evi’nde büyüklerimiz için psiko-motor faaliyetler, bahçe uğraşları, fiziksel egzersizler, kültür-sanat gezileri ve mutfak atölyeleri gibi birçok etkinlik düzenlenecek.

Vizyon ve Misyonu Anlatıldı

Yuvam Akarca Mahallesi Mustafa Kemal Bulvarı No:40 adresinde yeni bir vizyonla faaliyete başlayan Asırlık Çınar Evi’nin tanışma ve tanıtım programı gerçekleşti. İzmitli çınarlara kapılarını açan Asırlık Çınar Evi’nin tanıtım programında konuşan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci merkezin vizyon ve misyonunu anlattığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 2019 yılına kadar bu mekan da dahil olmak üzere emekli evleri diye bir konseptimiz vardı. 50 yaş üstü vatandaşların çeşitli hizmetler aldığı, sosyal aktiviteler yapmaya çalıştığı bir evdi.

Kahveci, “Yeni Bir Vizyonla”

Pandemi sizi bizlerden ayırdı. Biz bu pandemi sürecinde boş durmadık, uzman arkadaşlarımız araştırmalar yaptılar ve Asırlık Çınar Evi konseptiyle yeni bir vizyonla ilk olarak Gündoğdu’da hizmetimize başladık. Asırlık Çınar Evlerimizde iş uğraşı teknikerlerimizi ve hemşirelerimizi istihdam ediyoruz. Bu merkezden yararlanacak olan vatandaşlarımızın hayata tam olarak katılımları için sosyal, kültürel, zihinsel, bedensel anlamda birçok aktiviteyi kendilerinde diri tutmaları gerekiyor. Tam da bu nedenle Asırlık Çınar Evi’nde, her gün dolu dolu programların olduğu daha sistemli, programlı, saatli çalışmalar yapılacak. Alanında uzman arkadaşlarımız burada olacaklar ve büyüklerimizi destekleyecekler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.