92 okunma

Zekâ oyunları ile kendilerini tanıyorlar

ABONE OL
Kasım 11, 2022 07:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) 362 farklı branşta eğitimlerine aralıksız devam ediyor. Meslek ve sanat eğitim kurslarının yanı sıra bireysel gelişim kurslarına da önem veren KO-MEK, Zekâ Oyunları Başlangıç Düzeyi kursları ile hem yetişkinlere hem de çocuklara eğitim veriyor.

OKUL ÇOCUKLARI İÇİN İYİ BİR FIRSAT
Yahya Kaptan Kurs Merkezinde verilen eğitimler okul çağında olan çocuklar için önemli bir fırsat oluyor. Oldukça neşeli bir ortamda gerçekleşen eğitimlerde çocuklar ve yetişkinler eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarıyor. Hafta içi ve hafta sonu verilen eğitimlere 60 kursiyer katılarak KO-MEK’li olmanın ve ücretsiz eğitim almanın mutluluğunu yaşıyor.

BİREYSEL GELİŞİM İÇİN ÖNEMLİ
Toplamda 150 saatlik bir eğitim alan Zekâ Oyunları Başlangıç Düzeyi Kurs Programını tamamlayan kursiyerler eğitim sonunda; eğitici zekâ oyunları ile tanışması, sıralı düşünme becerilerini kazanması, planlı hareket etme becerisi kazanması, analitik ve sistematik düşünme becerisini geliştirmesi; düşünme, bilme, algılama, tanıma, soyutlama, gruplama, kavram geliştirme, hatırlama gücü, akıl yürütme, akılda tutma, dikkatini yoğunlaştırma, organlar arası eşgüdüm, problem çözme, yaratıcılık gibi pek çok becerinin gelişmesini sağlaması; problem çözme becerilerini geliştirmesi, tek başına oynadığı oyunlar ile sabır ve hırs duygularındaki deneyimi ile birlikte kişisel duygusal zekâsında gelişim sağlaması, İki ve daha fazla oynadığı kişiler ile oyunlarında kazanma, kaybetme, takım çalışması ve işbirliği alanlarındaki tecrübesi ile birlikte sosyal duygusal zekâsında gelişim sağlaması, sosyal ve duygusal zekâsının gelişmesi, ekip çalışmasına yatkınlığının artması; Farklı yönergeleri alıp uygulayabilme becerilerinin gelişmesi, el göz koordinasyonu, şekil zemin ilişkisi ve şeklin mekândaki konumu alanlarındaki becerilerinde gelişme sağlaması, orijinal, esnek ve akıcı düşünebilme ile üretken düşünme becerisi kazanması, Stratejik düşünme becerisini geliştirerek ikili oyunlar oynaması; Kısa ve uzun süreli belleklerinde gelişim sağlanması, zekâ potansiyellerini tanımasına ve gelişimine katkı sağlaması, Gelişim alanlarını takip etme imkânı sağlaması, hayata hazırlanmalarına katkı sağlaması, empati duygusunun gelişmesi, başarısızlıklarda yılmamayı ve tekrar denemeyi öğrenmesi ve eğlenceli bir eğitim modeline kavuşması amaçlanmıştır.

ÇOCUKLAR BU EĞİTİMİ ÇOK SEVDİ
Oldukça neşeli bir ortamda alanında uzman eğitmenler eşliğinde eğitim alan çocuklar oyun sırasında arkadaşları ile mücadele etmenin kendi gelişimleri için çok iyi olduğunu ifade ederek yapılan uygulamaların okuldaki eğitimlerde özellikle matematik dersinde yardımcı olduğunu belirttiler. Hızlı düşünme, doğru karar verme konusunda Zekâ oyunları başlangıç düzeyi eğitimlerinin faydalı olduğunu anlatan çocuklar KO-MEK’e teşekkür ettiler.

ONLİNE BAŞVURU İÇİN
Siz de 12 ilçede 43 kurs merkezinde verilen eğitimlere katılmak için www.komek.org adresinden online kayıt yaptırarak istediğiniz branşta eğitim alabilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.