75 okunma

Yeşilova-Solaklar Köprülü Kavşağı için 3 teklif

ABONE OL
Kasım 3, 2022 09:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Yeşilova-Solaklar Köprülü Kavşağı için ihale düzenlendi. Büyükşehir İhale Salonu’nda düzenlenen ihaleye 3 firma katılırken en düşük teklif 265 milyon 153 bin 280 TL oldu.

EN DÜŞÜK TEKLİF 265 MİLYON TL
Online olarak düzenlenen ihalede Musi İnşaat + Karacayol İnşaat ortaklığı 265 milyon 153 bin 280 TL, Burakcan İnşaat + Dağkar İnşaat Ortaklığı 274 milyon 727 bin TL ve Farsel İnşaat + AL-KA İnşaat ortaklığı 398 milyon 977 bin 297 TL 80 kuruş teklif verdi. Komisyonun değerlendirmesinin ardından ihaleyi kazanan firma belli olacak.

480 GÜNDE TAMAMLANACAK
İhale kapsamında 80 cm çapında her zeminde, her derinlikte, her açıda derin karıştırma (Soilmixing) metodu ile kolon oluşturulması (7905 metre), nervürlü donatı çeliği temini ve işçiliği (1969,6 Ton), toprakarme için prekast cephe panelleri yapılması ve yerine konulması (1525 metreküp) işinin süresi ise 450 takvim günü.

TRANSİT GEÇİŞ SAĞLANACAK
Yeşilova Solaklar Köprülü Kavşak Projesi ile bölgedeki trafik yoğunluğu giderilecek Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Yeşilova Solaklar Köprülü Kavşak Projesi ile bölgedeki trafik yoğunluğu sorunu çözülüyor. Yapılacak otopark ile de parklanma sorunu çözülmüş olacak. Proje kapsamında; D-605 İzmit-Kandıra Karayolu üzerinde yer alan sinyalize kavşak kaldırarak transit geçiş sağlanacak.

SİNYALİZASYON KALDIRILACAK
D-605 İzmit-Kandıra Karayolu üzerinden geçecek iki adet köprülü kavşak ile yapılacak trafik düzenlemeleri ile Kandıra yolundaki trafik akışı kesintisiz hale getirilecek. Sinyalize kavşak kaldırarak transit geçişin sağlanacağı yeni düzenleme ile trafik ışıklarında beklenmeden transit geçiş yapılabilecek. Kandıra veya İzmit istikametinden gelen araçlar köprülü kavşakları kullanarak Yeşilova ve Solaklar Karadenizliler Mahallerine kolaylıkla, beklemeden geçiş yapabilecek.

2 ADET KÖPRÜLÜ KAVŞAK
D-605 İzmit-Kandıra Karayolu üzerine iki adet köprülü kavşak yapılacak. Kandıra istikametinden gelişte ve Yeşilova Mahallesinden Solaklar Karadenizliler Mahallerine geçişin sağlanacağı köprülü kavşak 40 metre uzunlukta; İzmit istikametinden gelişte Yeşilova Mahallesine geçişi sağlayacak köprülü kavşak ise 55 metre uzunlukta inşa edilecek.

YENİ YOL VE DÖNEL KAVŞAK
Zübeyde Hanım Caddesi uzatılarak alternatif yol haline getiriliyor. Otoban kuzeyine yapılacak yeni yol ile Zübeyde Hanım Caddesi Altıncıoğlu Caddesine bağlanacak. Yapılacak yeni yolda 3 adet köprü yapılacak. 2 şerit 12 metre genişlikte olacak yeni yol, Yeşilova Mahallesini, Karadenizliler Mahallesine bağlayacak. Karadenizliler Mahallesine yapılacak dönel kavşakla da trafiğe düzen getirilmiş olacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.