86 okunma

Tarım Çalıştayı’nda ‘’Akıllı Tarım ve Pazarlama Stratejileri’’ konuşuldu

ABONE OL
Kasım 2, 2022 14:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülke tarımının daha iyi noktaya getirilmesi amacıyla düzenlenen “2. Yerel Yönetimler ve Tarım Çalıştayı” Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 30 Büyükşehir Belediyesi’nin katılımıyla devam ediyor. Türkiye’deki tüm Büyükşehir Belediyelerinin tarım hizmetleri birimlerini bir araya getiren çalıştayda tarım ile ilgili her şey konuşuluyor. Bu bağlamda Kocaeli Kongre Merkezi Akçakoca Salonu’nda özel bir oturum gerçekleşti. Prof. Dr. Metin Turan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen “Akıllı Tarım ve Pazarlama Stratejileri” konulu özel oturumda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Gıda Dairesi Başkanı Kenan Seçkin ve Torku Pazarlama Koordinatörü Kemal Keskin konuşmacı olarak yer aldı.

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR
Prof. Dr. Metin Turan, Tarım Çalıştayı’nı düzenleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Turan, ‘’Tarımda üretim potansiyelinin en iyi örneğini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde görebilirsiniz. Olması gereken modeli oluşturdukları için Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Bey’e ve Büyükşehir Belediyesi’ne sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

YERELDEKİ UYGULAMALAR ANLATILDI
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Gıda Daire Başkanı Kenan Seçkin, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in selamlarını ileterek konuşmasına başladı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdikleri “Çiftçi Karttan” bahseden Seçkin, “Çiftçi kart iki modelden oluşuyor. Birincisi dijital kart, ikincisi mobil yazılım. Çiftçi Kart mobil uygulaması sayesinde eğitim ve desteklerden çiftçilerin haberdar olmasını sağlıyoruz. Mobil uygulama ile çiftçilerin eğitimlere ve desteklere başvuru yapmaları kolaylaşacak. Yine tarımsal destekler bu uygulama üzerinden yapılarak başta Tarım Kredi Kooperatifleri olmak üzere zirai ilaç ve alet bayilerinde indirimler elde edilecek. Ayrıca anlaşmalı yerel marketlerde ve kooperatif bünyesindeki alışveriş merkezlerinde indirimler olacak. Bunun yanı sıra belediye personellerinin indirimlerinden faydalandığı işletmelerden Çiftçi Kart sahipleri de yararlanabilecek. Bu kart Gaziantep halkına hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“BU ÇALIŞTAYDA HERKESİN BİR KAZANIMI OLACAK”
Torku Pazarlama Koordinatörü Kemal Keskin ise yaptığı konuşmada, “Öncelikle güzel organizasyondan ötürü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Bu çalıştayda her kesin bir kazanımı olacak. Konya Şeker, Türkiye’nin sayılı kooperatiflerinden birisi. Biz çiftçi dostuyuz ve onların her zaman yanındayız. Türkiye’de üretilen Şeker’in yüzde 20’sini biz sağlıyoruz. Bulgurdan, ete, sütten çikolataya kadar 25 farklı ürün yelpazesinde hizmet veriyoruz. Çocuklarımıza yediremeyeceğimiz hiçbir şeyi üretmiyoruz. Ürünlerimiz lezzetli ve farklı” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.