138 okunma

Şentürk: Emperyalizm adam sömürme yöntemidir

ABONE OL
Ocak 30, 2023 07:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen “Türkiye’nin Teknoloji Hamlesi ve Sonuçları” konulu söyleşide gazeteci-yazar Erem Şentürk, toplumda yapılan yanlışları değerlendirdi. Büyükşehir’in Çıpalı Konak Ereğli Millet Kıraathanesi’nde düzenlenen söyleşide özellikle İslamiyet’in yanlış yorumlanması üzerine çarpıcı örnekler sunan Şentürk, liseli genç katılımcılar tarafından ilgi gördü.

BİR NESLİ BAŞKA ÇOCUKLARLA KIYASLAYAMAK
Anne ve babaların çocukları büyütme çağındaki yanlışlara değinen Şentürk, “Bu millet tarihini bilmiyorsa, kendi kavramlarını kullanmıyorsa, kendi hayatını kendi gibi yaşamıyorsa hayatta savrulur. Anne ve babalar bir nesli diğer çocuklarla kıyaslayarak büyüttü. O çocuklar şimdi Amerika’ya, İngiltere’ye bakıp kendilerini kıyaslıyorlar. Çünkü aşağılık kompleksi oldular. Allah’ın her kulu orijinaldir. Her kul benzersizdir. Benzersiz ve orijinal şeyler birbirleriyle kıyaslanamazlar. Bir Müslüman, iki insanı birbiriyle kıyaslayamaz. Allah rızası için, evlatlarınızı diğer çocuklarla kıyaslayarak büyütmeyin” dedi.

GEÇMİŞTEN BUGÜNE BÜTÜN VERİMSİZ NUMARALAR
Gazeteci-Yazar Erem Şentürk, ayrıca geçmişten bugüne bütün verimsiz numaralarda çok basit bir sebep olduğunu belirterek, “Seni verimsiz hale getirmek, kendinle kavga ettirmek, kaygıyla bütün hayatını ele geçirmek istendi. İki tane tavır vardır. Birincisi ‘yaparım, meselemi kapatırım’. İkincisi ‘yaparım satarım daha büyük bir şey yaparım’. Yani dünyada şu anda bildiğiniz dahi çocukların % 98’i yaparım satarım dedi. Önce WhatsApp’ı yapar, Meta’ya Facebook’a satar ve yoluna devam eder. Yapmayı istemek verimli çalışmak, gerçekten odaklanmak, dikkat bozan unsurlardan temizlenmek, herhangi bir duyguya özellikle kaygı, endişe, korku gibi duygulara teslim olmadan aklımızla yapacağız. Bu kadar basit. Çünkü sizi birisi kullanmak istiyorsa ya olmadığınız şekilde övecektir ya da sizi kendinizle kavga ettirecektir. Bu Emperyalizmin adam sömürme yöntemidir” değerlendirmesinde bulundu.

KILAVUZ GENÇLİKTEN HAT SANATI TABLO
Söyleyişi sonrası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım ve Gençlik Eğitim Şube Müdürü Cumhur Kadıoğlu, gazeteci-yazar Erem Şentürk’e Kılavuz Gençlik Akademi Lise öğrencilerin tarafından sanat atölyelerinde hat sanatıyla hazırlanan tuğra motifli tablo takdim ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.