133 okunma

LEYLA ATAKAN ŞEHİR KÜTÜPHANESİNİ AÇAN KILIÇDAROĞLU’NDAN BAŞKAN HÜRRİYET’E ÖVGÜ

ABONE OL
Ocak 23, 2023 15:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Bu Güzel Kütüphaneyi Açan Fatma Kaplan Hürriyet’e Yürekten Teşekkür Ederim”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Leyla Atakan Şehir Kütüphanesinin açılışında yaptığı konuşmada, “Kütüphaneler gençlerin ufkunun gelişmesi açısından da sosyalleşmeleri açısından da hayallerinin büyümesi açısından da olağanüstü bir mekan. Bu güzel kütüphaneyi açan Fatma Kaplan Hürriyet başkanımıza hepinizin huzurunda yürekten teşekkür ederim” dedi.

İzmit Belediyesinin Belsa Plaza C Blok’ta oluşturduğu Gençlik Sokağı içerisinde bulunan Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi bugün saat 14.00’te CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü gazetesi yazarı duayen gazeteci Saygı Öztürk gibi önemli isimlerin de katılımıyla açıldı. Açılış programında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e değerli çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

“İzmit’in Hayatımda Özel Bir Yeri Var”

Kılıçdaroğlu konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Belediye başkanımız konuşmasında ‘İzmit sizi seviyor’ dedi. Ben de İzmit’i çok seviyorum, Kocaeli’yi çok seviyorum çünkü burada evlendim. Dolayısıyla Kocaeli’nin de İzmit’in de benim hayatımda özel bir yeri var. Kütüphane yapmak gerçekten olağanüstü bir düşünce. İnsanların düşüncelerini aktardıkları metin bir süre sonra kitap haline gelir. Kitap haline gelmesi gelecek kuşaklara bunun aktarılması demektir. Bu bazen bir roman olur, bazen bir öykü olur, bazen bir bilim kitabı olur.

“Oldukça Zengin Bir Kütüphane”

Sayın başkan burayı açtığında ‘Acaba içeride küçük bir kafe var mı dedim’ Var dediler. Çünkü kitap okuyanların bir süre sonra bir araya gelerek konuşmaları gerekiyor, tartışmaları gerekiyor. Gençlerin sosyalleşmeleri, belli konuları beraber tartışmaları gelecek ufuklarını çizmeleri açısından son derece değerli. Dolayısıyla kütüphanenin kitap açısından oldukça zengin olduğu anlaşılıyor.

“Bütün İzmitlilere Hayırlı Olsun”

Hem dijital hem basılı kitap olarak yayınlar bulunuyor. Bütün İzmitlilere, öğrencilere hayırlı uğurlu olsun. Kütüphanelerin benim hayatımda özel bir önemi var. Elazığ’da ticaret lisesinde okurken Çalıkuşu romanını Halk Kütüphanesinde okumuştum. Sabah kütüphaneye gider roman okur öğleden sonra okula giderdim.

“Gençler İçin Değerli Bir Mekan”

Halk kütüphanesinde çok kitap okudum. O zamanlar öğrencilerin kitap alacak imkanları çok daha sınırlıydı. Kütüphaneler gençlerin ufkunun gelişmesi açısından da sosyalleşmeleri açısından da hayallerinin büyümesi açısından da olağanüstü bir mekan. Bu güzel kütüphaneyi açan Fatma Kaplan Hürriyet başkanımıza hepinizin huzurunda yürekten teşekkür ederim.”

Yoğun Katılım

Programa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra TBMM Başkan Vekili Haydar Akar, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kılıçdaroğlu’nun Baş Danışmanı Erdoğan Toprak,  CHP Parti Meclis Üyesi Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Büyük Türkiye Partisi Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran,  siyasi partilerin il başkanları, muhtarlar, siyasi partilerin ilçe başkanları, kadın kolları, gençlik kolları, kentte faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.