160 okunma

LEYLA ATAKAN ŞEHİR KÜTÜPHANESİ İLK GÜNDEN DOLDU TAŞTI

ABONE OL
Ocak 24, 2023 12:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Açılışını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı İzmit Belediyesi Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi ilk günden gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı

İzmit Belediyesinin oluşturduğu Belsa Gençlik Sokağı’nda hizmete açılan Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi, ilk günden doldu taştı. Açılış kurdelesi 21 Ocak’ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından kesilen kütüphaneye öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki Çetin Emeç Kütüphanesi’nin ardından kente kazandırdığı Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi de öğrencilerin ilk durağı oldu.

Ferah ve Konforlu Yapısı Dikkat Çekiyor

Yaklaşık bin metrekare alanda hizmet veren kütüphane ilk günden doldu. Kullanıcılar, ferah ve konforlu yapısıyla dikkat çeken Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi’nde, sessiz çalışma ortamı ve grup çalışma alanının yanında sesli çalışma ve sessiz okuma alanı olmak üzere 2 farklı terası rahatlıkla kullanabiliyor. Ayrıca, 10 adet bilgisayar kullanıcıların hizmetine sunulurken, dileyen tüm kullanıcılar için internet imkanı da bulunuyor.

“Tüm İhtiyaçlarımızı Karşılıyor”

Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi’ne ders çalışmaya gelen Yunus Emre Gümüşyay, “Leyla Atakan Şehir Kütüphanesini genel olarak çok iyi buldum. Zaten yeni açıldı. Genişlik açısından çok iyi. Konfor açısından da çok iyi. Buraya gelince hiçbir sıkıntı çekmiyoruz. Şehir içinde olduğu için diğer işlerimizi de halledebiliyoruz. Dinlenme alanları geniş ve ferah. Baya güzel ve hoş. Ciddi anlamda tüm ihtiyaçlarımızı karşılıyor“ dedi

“Burası iyi ki Açılmış”

Eda Nur Ellialtıoğlu, “Leyla Atakan Şehir Kütüphanesini çok beğendim. Hem tek çalışanlar için hem de grup çalışanlar için çok güzel. İnternet, priz, su ve kahve gibi ihtiyaçlarımız karşılanıyor. Oturma alanları çok rahat. Çok beğendim. İyi ki açılmış. Burası çok büyük, alan çok geniş o yüzden rahat rahat çalışabiliyoruz. Bunun için İzmit Belediyesi ve Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

“İyi ki Burası Diyorum”

Kütüphaneyi çok güzel bulduğunu söyleyen Sevca Şimşek, “Öncellikle buranın açılması bizim için çok güzel oldu. Çünkü diğer kütüphaneler öğrenciler için çok küçük kalıyordu. İçeriye girince insanı çalışmaya iten bir ortam var. Çalışma alanları, dinlenme alanları da çok güzel. Burası iyi ki açılmış. İyi ki burası diyorum. Herkese de yakın, çok mutluyum bu açıdan. Çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“Öğrenciler İçin Gayet İyi Oldu”

Ömer Faruk Arslan, “Kütüphane gayet güzel. Öğrenciler için de gayet iyi oldu. Mevcut iki üç tane kütüphane var sanırım ama yeterli gelmiyordu. Kütüphanelere gidip ders çalışamadığım zamanlar oldu. Bu çok iyi oldu benim için. İyi ki açılmış diyorum burası için. İzmit Belediyesine bize bu kütüphaneyi kazandırdığı için teşekkür ediyorum.

Saat 22.00’ye Kadar Açık

Kullanıcılar, gelenekseli ve dijitali birlikte sunarak hibrit bir kütüphane olan Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi’ne kutuphane.izmit.bel.tr internet adresinden ücretsiz bir şekilde ulaşabiliyor. Kütüphanede 9 bin 781 basılı kaynak ve 25 bin 855 dijital kaynak olmak üzere 35 bin 636 adet kaynak kitap yer alıyor. Kütüphane, hafta içi sabah 08.30 – 22.00 arası cumartesi günleri ise sabah 09.00-19.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.