151 okunma

Körfez Belediyesi´nden Öğrencilere ´Çevre Bilinci´ Semineri

ABONE OL
Ekim 1, 2022 22:10
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Körfez Belediyesi’nden Öğrencilere ‘Çevre Bilinci’ Semineri
2022-2023 eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte, Körfez Belediyesi tarafından çevre eğitim seminerlerinin de startı verildi.  Çevre Eğitim Semineri programının ilki, Milangaz Hacer Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’yle başladı.

Öğrencilere; çevre bilincini aşılamak ve geri dönüşüm alışkanlığını kazandırmak için her yıl düzenli olarak ilkokul, ortaokul ve liselerde Körfez Belediyesi’nce verilen Çevre Eğitim Seminerleri 2022-2023 eğitim ve öğretim döneminde de başladı. Bu kapsamda çalışmalarını gerçekleştiren Temizlik İşleri Müdürlüğü çevre birimi ekipleri ilk olarak; Milangaz Hacer Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.

BİLGİLER AKTARILDI
Proje kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Birimi, Lise öğrencilerine sıfır atık konusunda bilgilendirme eğitimi verdi. Sıfır atık prensibi kapsamında hazırlanan eğitim materyalleri ile konteynırla toplama, ambalaj atıkları ve çevre kirliliği hakkında bilgiler aktarıldı. Düzenlenen seminerde ayrıca, elektronik atık sergisi de yapıldı.

BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
Eğitimlerde projenin ekonomiye ve çevreye büyük fayda sağlayacağını belirten Körfez Belediyesi Körfez Belediyesi Çevre Teknikeri Ufuk Salih Kaya, "Belediyenin en büyük işlerinden biri temizlik işidir. En önemli hususlardan biri de atıkların aynı cins atıklar olmamasıdır. Bütün bu atıkları toplayıp ayrıştırmak ekstra bir külfet anlamına geliyor ve bu külfet hepimizin cebinden çıkıyor. Hem ekonomimiz hem de çevremiz için, doğamıza sahip çıkmalıyız” dedi.

Yetkililer, yılsonu boyunca tüm okullarda seminerlerin devam edeceğini belirtti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.