106 okunma

KARTEPE’DE TOPLUM AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HAFTASI KUTLANDI

ABONE OL
Kasım 24, 2023 13:13
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın katılımıyla Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ile Diş Hekimleri Günü kutlandı.

Kartepe Belediyesi’nin desteği ile Uzunçiftlik Diş Hastanesi tarafından Uzunçiftlik Düğün Salonu’nda 21-27 Kasım Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ile 22 Kasım Diş Hekimleri Günü kutlandı.

GENİŞ KATILIM

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın ev sahipliğinde Uzunçiftlik Diş Hastanesi Başhekimi Kerem Özkahraman, Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Ahmet Sarıışık, Kartepe İlçe Sağlık Müdürü Dr.Harun Arslan, meclis üyeleri, muhtarlar, doktorlar, hemşireler katıldı.  

115’NCİ YILI KUTLUYORUZ

Programda konuşan Uzunçiftlik Diş Hastanesi Başhekimi Kerem Özkahraman, “Ülkemizde 22 Kasım Dünya Diş Hekimliği Günü, içinde bulunduğumuz hafta ise Ağız Diş Sağlığı Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu yıl 115’nci yılını kutluyoruz. Diş hekimliği ciddi fedakarlık gösterilmesi gereken bir meslek dalıdır. Mesleğin zorluklarıyla öğrencilik yıllarımızdan itibaren tanışıyoruz. Pandemi sürecinde mesleğimizin zorluk derecesini, gösteren bir durum oldu” dedi.  

 

TÜRK MİLLETİNİN EVLATLARIYIZ

Bilerek ve isteyerek seçtiğimiz mesleğimizin zorluklarının üstesinden gelirken, bizlere destek veren herkese teşekkür ediyorum diyen Özkahraman, “Kartepe Belediye Başkanımızın bizlere verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizler şerefli Türk Milletinin sağlık alanında hizmet vermek üzere yetiştirilmiş evlatlarıyız. Atalarımızdan aldığımız miras ile her zaman mazlumun yanında zalimin karşısında korkusuzca durmayı şiar edindik. Dünyanın her coğrafyasında insana zulüm eden hastalarımıza hizmet vermeyi engelleyen her türlü terör ve terör unsurunu lanetliyoruz” açıklamasında bulundu.

KOCAMAN’A TEŞEKKÜR

Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Ahmet Sarıışık ise “1908 yılının 22 Kasım’ında bilimsel Diş Hekimliğinin temelleri atılmış, 1996 yılından itibaren de Diş Hekimleri Günü kutlanmaktadır. Çok basit bir diş ağrısı ile hayatın keyfinin nasıl kaçtığını hepimiz biliyoruz. Bu etkinliğin düzenlenmesinde Kartepe Belediye Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

KOCAMAN DİŞ HEKİMLERİNİ KUTLADI

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, “Bu bölgenin evladıyım. Sizlere verdiğiniz hizmetten dolayı teşekkür ediyorum. Kamu sağlık hizmetini en iyi şekilde icra ediyorsunuz. . Bu sizlerin ekip olarak başarısıdır. İyi ki varsınız, iyi ki Kartepe’desiniz. Her zaman sizlerin yanınızda olduk olmaya devam edeceğiz. Diş Hekimleri Gününüzü ve Ağız Diş Sağlığı Haftası haftanızı kutluyorum” ifadelerini kutlandı. 

EMEKLİ OLANLARA PLAKET VERİLDİ

Program sonunda Diş Hekimliği’nden emekli olan Esin Eşki, Oktay Dinç, Fatma Kayabay’ın yerine Burcu Dandin ve Ergun Evin’in yerine Dursun Kuvvet plaketlerini aldılar. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.