123 okunma

İZMİTLİLERİN BİR HAYALİ DAHA GERÇEK OLUYOR

ABONE OL
Kasım 15, 2022 06:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tepeköy Çınar Çocuk Evi’nin Temeli Atılıyor

Geleceğe umutla bakan çocukların yetiştirileceği İzmit Belediyesi Tepeköy Çınar Çocuk Evi’nin temel atma töreni 16 Kasım Çarşamba günü saat 11:00’da gerçekleşecek

Sosyal belediyecilik ilkesi ile hareket eden İzmit Belediyesi, çocuk gelişimine önem vermeye değer veriyor. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in seçim vaatlerinden olan ve hayata geçirilen Çınar Çocuk Evi’nin ilki Yeşilova Mahallesi’nde hizmet vermeye devam ediyor. İkinci kreş olan Tüysüzler Çınar Çocuk Evi’nin çalışmalarında ise son aşamaya gelindi

350 Metrekarelik Alanda

Gelişen ve değişen dünyaya ayak uyduracak çocukların yetiştirildiği Çınar Çocuk Evi’nin üçüncüsü ise Tepeköy Mahallesi’nde hayata geçirilecek. İhale süreci tamamlanan ve yer teslimi yapılan Tepeköy Mahallesi’ndeki alanda kazı çalışmaları bir süre önce başladı. 1125,50 metrekarelik alanda yapımına başlanan Tepeköy Çınar Çocuk Evi, yaklaşık 350 metrekarelik alanda tek kat olarak projelendirildi. Etkinlik odaları, derslikler ve çocuk oyun alanlarının yanı sıra bahçe peyzajıyla çocukların doğa ile iç içe olacağı şekilde planlandı.

16 Kasım Çarşamba Günü

Vatandaşların çocuklarını gönül rahatlığı ile bırakıp gelişimlerini yakından takip edebileceği Tepeköy Mahallesi Özbek Sokak’ta bulunan Çınar Çocuk Evi’nin temel atma töreni 16 Kasım Çarşamba günü saat 11:00’da gerçekleşecek. Çınar Çocuk Evi projesi ile hayata geçecek olan kreşin Haziran ayında tamamlanması bekleniyor. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’inde katılacağı temel atma töreni sonrası İzmitlilerin bir hayali daha gerçekleşmiş olacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.