189 okunma

İZMİT ÇINAR KADIN KOOPERATİFİ, ÜNLÜ TEKSTİLCİ AYŞE BOYNER İLE İŞ BİRLİĞİ YAPACAK

ABONE OL
Ocak 31, 2023 14:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İzmit Çınar Kadın Kooperatifi, ülkenin önde tekstilcilerinden Faraway Marka Kurucusu Ayşe Boyner ile iş birliği yapacak

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle kurulan İzmit Çınar Kadın Kooperatifi, günden güne gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. İlk olarak pandemi sürecinde halka maske üretmek için faaliyetlerine başlayan İzmit Çınar Kadın Kooperatifi, süreç içerisinde ürün çeşitliliğini arttırdı.

Ayşe Boyner Dikimevini Ziyaret Etti

Kadınların hem ekonomik hem sosyal yaşamda görünür kılınması ve kadın istihdamına yaptığı katkıyla dikkat çeken kooperatif, tekstil üzerine yaptığı çalışmalarla da birçok firma ile anlaşmalar yapıyor. Bu kapsamda İzmit Çınar Kadın Kooperatifi, ülkenin önde tekstilcilerinden Faraway Marka Kurucusu Ayşe Boyner’i dikimevinde ağırladı.

Kadınların Ellerinden Çıkan Ürünler Mağazada Yerini Alacak

Hem dikimevini hem de Çınar Home Mağazası’nı gezen Ayşe Boyner ve beraberindeki heyet, el emeği ürünleri beğenerek birlikte iş yapma kararı aldı. İstenilen ürünlerin numuneleri yapılması ve beğenilmesinin ardından üretime başlandı. KAGİDER(Kadın Girişimciler Derneği’nin) yönlendirmesi ile yapılan görüşme sonrasında kadınların ellerinden çıkan elbise ve gömlekler mağazalarda yerlerini alacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.