80 okunma

İZMİT BELEDİYESİ’NDEN CUMHURİYET BAYRAMI’NA YAKIŞAN PROJE!

ABONE OL
Ekim 31, 2022 12:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu kentin sporcuları ‘Atatürk Spor Salonu’nda’ yetişecek

 

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in ‘Spor kenti İzmit’ vizyonuyla, Saran Grup iş birliğiyle Alikahya’da hayata geçireceği Atatürk Spor Salonu’nun tanıtım programı sporcuların yoğun katılımıyla gerçekleşti

 

Kendi öz kaynaklarıyla daha güzel bir İzmit için çalışan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, iş birlikleriyle birlikte kentte daha fazla sosyal alan yaratmaya devam ediyor. Bu kapsamda İzmit Belediyesi, spor ve sporcuya verdiği desteklerle tanınan iş insanı Saadettin Saran’ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Saran Grup ile işbirliği içerisinde Alikahya’ya yeni bir spor salonu kazandırıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda tanıtım programı gerçekleşen alanın adı Atatürk Spor Salonu olacak.

 

GENİŞ KATILIM

Atatürk Spor Salonu Tanıtım Programına İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra, CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, İYİ Parti İl Başkan Vekili Kaan Dilmen,CHP geçmiş dönem il Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Mediha Satıcı, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, Alikahya Fatih Mahallesi Muhtarı Yunus Arıcan, Alikahya Atatürk Mahalle Muhtarı Özgür Sarıca, Karadenizliler Mahalle Muhtarı Mehmet Şar Bekirdere Spor Kulübü Başkanı Sabri Yıldız , Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ramazan Kumsar, Alikahyaspor Kulübü Başkanı İsmail Parlak, İzmit Belediyespor Kadın Basketbol yönetimi, Yuvam İzmit Spor Kulübü Başkanı ve yöneticileri, Yıldırım Spor Kulübü Başkanı ve yöneticileri, Kocaeli Jimnastik Spor Kulübü Başkanı ve yöneticileri ve çok sayıda sporcu katılım sağladı.

 

HÜRRİYET, “HALKIMIZA DOKUNAN PROJELER ÜRETİYORUZ”

Spor ve sporcu dostu İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Güzel işler kalbe değer dedik ve ekip arkadaşlarımızla birlikte her geçen gün bu güzel işleri arttırmaya ve kentimizin dört bir köşesine yaymaya gayret ediyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana kaynaklarımız sınırlı olsa da, imkânlarımız az olsa da, engellemeler çok olsa da biz aynı gayretle, aynı azimle sadece ve sadece halkımıza dokunan projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz.

 

“ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ”

 

Bizim için proje demek koca koca binalar yapıp, sonra kapısını kapatıp içinde elektriğini suyunu boşa yakmak demek değil. Bizim için proje demek insanın hayatına dokunan, hayatında bir değişiklik yapan projeler. Öncelikle kentimizin ihtiyaçlarını tespit etmeye çalışıyoruz. Bu ihtiyaçlarda önceliğimiz kadınlar ve çocuklar. Kadın dostu belediye, çocuk dostu belediye ve spora ve sporcuya destek veren bir belediyeyiz. Peki bu destek nasıl olur? Onların kullanabileceği alanları arttırarak. Özellikle pırıl pırıl geleceğimiz olan çocuklarımızın daha fazla spor yapmasını sağlamaya çalışıyoruz.

 

“BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ”

Çocukları kötü alışkanlıklardan koruyacak en önemli araç spordur, sanattır. İşte bu yüzden onların bu imkanlarını en üst seviyede arttırmaya gayret ediyoruz. Yeni yaptığımız spor tesisleriyle ve yapacağımız spor alanlarıyla birlikte. Böylesine anlamlı bir günde; Cumhuriyet’imizin 99’uncu kuruluş yıl dönümünde Atatürk Spor Salonumuzun temel atma ve tanıtım programında sizlerle birlikte bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

 

“DAHA GÜZEL BİR İZMİT İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

İzmit Belediyesi olarak her daim kentimize yeni alanlar kazandırıyor ve daha güzel hale getirmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken öz kaynaklarımızı kullanıyor ama aynı zamanda vizyoner iş insanları, kurum ve kuruluşlarla da her daim temas halindeyiz. Sürekli bir çalışma halindeyiz. Bu iş insanlarından bir tanesi de sağ olsun bizleri asla kırmayan Saran Grup Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Saran oldu. İş insanı kimliğinin yanı sıra spora ve sporcuya olan destekleriyle de hepimizin yakından tanıdığı bir isim. Kendisinin farklı şehirlerde spor alanları yaparak hediye ettiğini ve çocuklarımızın daha fazla spora yönelmeleri için destek verdiğini biliyoruz.

 

“SARAN GRUP 24’ÜNCÜ SPOR ALANINI İZMİT’E KAZANDIRIYOR”

Dedik ki neden bir tane de İzmit’te olmasın. Kendisi de görüşme talebimizi kırmadı. İlk görüşmemizde 24’üncü spor salonu neden İzmit’te olmasın dedi ve sözünü verdi. Başlangıcını 29 Ekim haftasında yaparız ve 19 Mayıs’ta da açılışını gerçekleştiririz diye söz verdi. Sözünü tuttu. Daha önce 23 ayrı şehirde yaptığı spor alanlarından bir tanesini bugün İzmit’te Alikahya’da hayata geçiriyoruz.  İnşallah Mayıs ayında da tamamlayarak açılışını gerçekleştireceğiz.

 

“MAYIS AYINDA AÇILIŞINI YAPACAĞIZ”

Hava koşulları nedeniyle biz dün itibariyle temel betonunu attık. Bugün sembolik de olsa bir temel atma töreni yapmış olacağız. Çünkü bu alanı duyuralım, tanıtalım istedik. Bu özel güne münhasır olarak da adının Atatürk Spor Salonu olacağını, kentimize yakışır bir alan olacağını duyurmak istedik. Burası 600 metrekarelik alanda inşa edilecek çok amaçlı spor tesisi olacak. İçerisinde farklı spor dallarının, idmanların yapılabileceği kıymetli bir çalışma olacak. Yaklaşık 150 kişilik seyirci kapasitesi olacak. Öncelikle Saadettin Saran’a, Saran Grubun bütün ekibine çok teşekkür ediyorum. Mayıs ayında açılışta bizlerle birlikte olacaklar. Atatürk Spor Salonumuz hayırlı uğurlu olsun.

 

“YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU YAPMAK İSTİYORUZ”

Ekonomik koşullar bizim yatırımlarımızı da mutlaka etkiliyor. Çünkü öz kaynaklarımız sınırlı. Bu kaynaklarla en akılcı yatırımları yapmaya çalışıyoruz. Bu tesis için en uygun yer burasıydı. Burası belirlendikten sonra alanda bir inceleme yaptık. Saran Grubun bize 3 şartı vardı. Çocukların en aktif kullanabileceği ulaşılabilir bir alanda olması, isminin Atatürk Spor Salonu olması ve kendi belirledikleri renkler olmasıydı. Biz de bu şartlı bağışı kabul ettik. Buradan bir müjde daha vermek istiyorum.  Bu alanda yarı olimpik bir yüzme havuzu da yapılabiliyor. Eğer bunu başarabilirsek bu spor tesisinin yanına bir de yarı olimpik bir yüzme havuzu yapmakla ilgili çalışmamız var. Yapabilmek için bütün heyecan ve kararlılığımızla yerine getirmek için çok çalışacağız. İnşallah yapmak nasip olsun” ifadelerini kullandı.

 

YILDIZLI, SARAN VE HÜRRİYET’E TEŞEKKÜR ETTİ

CHP Kocaeli İl Başkanı Özgür Harun Yıldızlı, “Öncelikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum. Ne fedakârlıklarla Cumhuriyet’e ulaştığımızı hepimiz biliyoruz. Ne zaman başımız sıkışsa Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına sığınıyoruz, Cumhuriyet’e sığınıyoruz. Cumhuriyet’in değerini çok iyi bilmemiz gerekiyor. Bu kıymetli günde bu kıymetli tesisi Alikahya’mıza kazandıran Saadettin Bey’e buradan saygılarımızı sunuyoruz. İzmit Belediye Başkanımızı da tebrik ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

SARICA, “MAHALLEM ADINA GURURLUYUM”

Alikahya Atatürk Mahalle Muhtarı Özgür Sarıca, “Böyle anlamlı bir günde Atatürk Spor Salonu’nun yapılacak olması mahallem adına çok gurur verici. Emeği geçen Saran Holdinge ve İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.