• Kocaeli Gündem Haber
  • Gündem
  • İZMİT BELEDİYESİ, KENDİ ÜRETTİĞİ SİLAJLARI KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ÜRETİCİLERİNE ÜCRETSİZ DAĞITACAK
128 okunma

İZMİT BELEDİYESİ, KENDİ ÜRETTİĞİ SİLAJLARI KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ÜRETİCİLERİNE ÜCRETSİZ DAĞITACAK

ABONE OL
Ocak 24, 2023 13:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz sezon yaklaşık 65 dönüm araziden 250 ton silaj elde eden İzmit Belediyesi, hayvan yemi olarak kullanılan silajları küçükbaş hayvan üreticilerine ücretsiz olarak dağıtacak

Üreten belediye İzmit Belediyesi, geçtiğimiz sezon yaklaşık 65 dönüm arazisini hayvan yemi olarak kullanılmak üzere mısır ve şeker sorgumu üretimine ayırmış; yaklaşık 250 ton olmak üzere 570 adet 450 kilogramlık silaj paketi üretmişti. Kırsal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde üretilen silaj paketleri, İzmitli küçükbaş hayvan üreticilerine ücretsiz olarak dağıtılacak.

Başvurular Başladı

İzmit Belediyesi tarafından yüzde 100 hibe ile dağıtılacak olan silaj paketi hibesinden yararlanmak isteyen küçükbaş hayvan üreticilerinin başvuruları Modern Hayvan Pazarı’nda yer alan Kırsal Hizmetler Müdürlüğünde yüz yüze gerçekleşecek. İzmit ilçe sınırları içerisinde ikamet eden, ÇKS veya çiftçi belgesi olan, son 1 ay içerisinde üzerinde hayvan giriş-çıkış hareketi olmayan, küçükbaş hayvan varlığı 1-25 arasında olan çiftçiler 27 Ocak cuma gününe kadar ön kayıt yaptırabilecek.

İstenilen Belgeler

1-Çks veya çiftçi belgesi

2-İşletmedeki hayvan varlığını gösteren belge

3-Son bir ay içerisinde işletmeye hayvan giriş çıkışını gösteren belge

4-Nüfus kağıdı fotokopisi

İletişim Numarası; 3180000 / 6023-6024-6025

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.