82 okunma

İZMİT BELEDİYESİ BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KOORDİNASYON TOPLANTISINA KATILDI  

ABONE OL
Kasım 2, 2022 08:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri,  Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin(UNHCR) 6.Mülteciler Alanında Belediyeler Arası Koordinasyon Platformu Toplantısı’na katıldı

 

Mülteciler Alanında Belediyeler Arası Koordinasyon Platformu’nun ‘Zorunlu Göç Sürecinde Kimseyi Geride Bırakma: Kentlerin Rolü’ konulu paneli, İstanbul’un Şişli İlçesi’nde bir otelde gerçekleştirildi. Organizasyonda yerel yönetimlerden, ulusal düzeydeki kurumlardan ve uluslararası kuruluşlardan gelen konuklar ile katılımcılar, göç alan kentlerin mevcut bağlamını ve yerel yönetimlerin ulusal politika ve stratejilerin uygulanmasının bütçe yönetiminin nasıl bir parçası olduğunu veya olabileceğini masaya yatırdılar.

 

İZMİT BELEDİYESİ’DE ORGANİZASYONDA YER ALDI

Toplantıda; UNHCR Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc, WALD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Duman,  TBMM Göç ve Uyum Alt Komisyonu Başkanı ve Antalya Milletvekili Atay Uslu, Göç İdaresi Başkanlığı Uyum ve İletişim Genel Müdürü Dr. Gökçe Ok ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü, Eğitim, Dış İlişkiler ve Koordinasyon Daire Başkanı Halil Şener’in yanı sıra birçok ismin yer aldı.

 

ORTAK KARAR ALINDI

Toplantıda, uluslararası toplumun gösterdiği dayanışma çerçevesinde, uluslararası kuruluşlar ve yerel yönetimlerin ortaklıklarının da geliştirilmesi konusunda ortak karar alındı. Bu önemli organizasyonda İzmit Belediyesini, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci ve Sosyal Hizmet Uzmanı Merve Gökduman temsil etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.