87 okunma

İZMİT BELEDİYESİ 25 KASIM’DA KADINA YÖNELİK ŞİDDETE DİKKAT ÇEKTİ

ABONE OL
Kasım 28, 2023 08:56
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmit Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında belediye önünde gerçekleştirdiği etkinlikle farkındalık yarattı.

Her sene olduğunu gibi bu sene de İzmit Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında Belsa Hizmet Binası önünde vatandaşlara şiddetsiz bir geleceği temsil eden turuncu renkte çınar rozeti dağıttı. Aynı zamanda kadınların her zaman yanlarında bulundurabileceği ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ile protokolünü imzaladığı Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’nın yazılı olduğu anahtarlıkları verildi. Ayrıca Sabri Yalın Parkı içerisine de kadın cinayetine kurban giden kadınların maketleri koyularak 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ne dikkat çekildi.

“Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı”

Kadınlara yönelik her türlü şiddetin önlenmesi amacıyla yakın zamanda birçok belediye başkanı ve temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Çalıştayına ev sahipliği yapan İzmit Belediyesi, kadınların şiddete maruz kaldığında veya tanık olduğunda 0549 656 96 96 telefon numaralı “Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı” nı arayarak hem hukuksal hem psikolojik destek alınabileceğini hatırlattı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.