75 okunma

İMAMOĞLU’NDAN BAŞKAN HÜRRİYET’E TEŞEKKÜR

ABONE OL
Kasım 30, 2022 15:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Çınar Kart İzmit’imize Hayırlı Olsun”

İzmit Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELBİM A.Ş arasında geliştirilen işbirliği ile yeni bir şehir yaşam kartı olacak Çınar Kart’ın lansman programında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Fatma hanıma iş birliği için teşekkür ediyorum. Çınar Kart İzmit’imize hayırlı uğurlu olsun” dedi

İzmit Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELBİM A.Ş arasında yapılan işbirliği ile ‘İki Şehir Tek Kart’ sloganıyla oluşturulan, her iki şehirde kullanılabilecek, toplu ulaşımdan alışverişe kadar hem vatandaşa hem de esnafa fayda sağlayacak olan ‘Çınar Kart’ projesinin lansmanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla yapıldı.

Geniş Katılım

İzmit Belediyesi Dernekler Yerleşkesinde saat 11.00’de gerçekleştirilen programa ev sahibi İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanısıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, BELBİM A.Ş. Genel Müdürü Sayın Nihat Narin, CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül,  CHP Kartepe İlçe Başkanı Nilay Merttürk, Demokrat Parti İzmit İlçe Başkanı Nuray Macit, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Ayşegül Babacan, İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Kaan Dilmen, Kocaeli Tokatlılar Dernek Başkanı Turan Şahin, Genel İş Sendikası İl Temsilcisi Vedat Küçük, CHP Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, CHP Eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, KYÖD Başkanı Uğur Saral, İBB ve BELBİM’İN yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

“Çok Büyük Faydaları Olacak”

Programda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu şu ifadeleri kullandı; “Sizlerle İzmit’te olmanın keyfini yaşıyoruz. Fatma hanımla oldukça faydalı buluşmalarımız bence önemli tarihi notlar olacak her iki şehir adına. Hepinize 16 milyon İstanbullunun çok sıcak selamlarını getirdim. Teknolojinin gelişimiyle beraber hepimize çok büyük faydaları olduğunu biliyoruz.

Akıllı Şehir Teknolojileri

Bugün de İzmitlilerin hayatına bambaşka kolaylıklar getireceğine inandığımız Çınar Kart projesi için bir aradayız. Yerel yönetimler olarak hemşerilerimizin hayatını kolaylaştırma, yaşam kalitesini arttırma ve onlara değerli çözümler sunacak özel projeleri hazırlama konusunda sorumlu kişileriz. Akıllı şehir teknolojileri kentlerimizin geleceği için çok önemli. Kentleşme dünyanın büyük bir konusu.

“Çok Önemli Sonuçlara Ulaştı”

Çevreden, doğaya, yaşama, kadına, eğitime kentleşmenin çarpan etkisi büyük. Özellikle İstanbulkartı ulaşım kartından çok daha ötesinde yaşamın her anına dokunan ve katkı sunan bir karta dönüştürmüştük. Bu çabamız çok önemli sonuçlara ulaştı. Hatta karttan öte bir uygulama biçiminde. İçinde her şeyi bulabileceğiniz mekanizmalara evrildi. 100 bin noktada hizmet veren şehir yaşam kartına dönüştü.

“100 Bin Noktada Geçerli”

İstanbulluların 360 derece hayatını kolaylaştıran zenginliğin tamamını sevgili başkanımızın özenli teklifiyle, güzel bir teklifiyle yola çıktığımız bu yolculukta komşumuz İzmitlilerin hizmetine sunmanın büyük bir keyfini ve gururunu yaşıyoruz. İzmit sınırları içerisinde yaşayanların kullanımına sunacağımız Çınar Kart İstanbul içi ulaşımlardan, İstanbulkart’ın geçtiği 100 bin noktanın tamamında kullanabileceğiniz bir karta dönüşüyor.

“Esnaf da Kazanacak”

Dolayısıyla İzmit’teki anlaşmalı noktalarda Çınar Kart’ı kullanacağınız gibi İstanbul’da da birçok noktada kullanılacak olması komşu kentte çok büyük ses getirecek. İzmit esnafı için de bir kazanım bu. Çünkü yoğun bir biçimde bu kullanım kartına sahip olma arzusundaki İzmitlilerin bu kart vesilesiyle İzmit esnafında da alışveriş yapacaktır. Bu durum esnafa da katkı sunuyor olacak.

“Öğrencilerin de Yaşamlarını Kolaylaştıracak”

Kocaeli şehrinin merkez ilçesi İzmit. İzmit İstanbul’un yanı başında. İnsanlar sıklıkla gidip geliyorlar. İstanbul’da çokça rastlıyorum ki Kocaeli Üniversitesi’nde okuyup İstanbul’da yaşayan öğrenciler var. Bu öğrencilerimizin de hem İstanbul hem İzmit’te kullanabilecekleri bir karta sahip olmaları onların da yaşamlarını kolaylaştırabilecek.  Başkanımız kartın özelliklerini saydı. Her birisi bizler için önemli noktalar. İstanbul’da tarihi yerler ve birçok alanda bu kartın geçerli oluyor olması da sanıyorum İzmitliler için çok büyük kolaylık olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu dönemde her konuda olduğu gibi Türkiye ile olan ilişkisinde de devrim yarattı.

“Türkiye’nin Her Noktasıyla Etkileşimdeyiz”

350’nin üzerinde belediye ile gerçekten çok özel iş birlikleri ve projeler ürettik. Hala üretmeye de devam ediyoruz. Bunlar fiziksel ya da deneyim konusundaki paylaşımlarımızdır. Dolayısıyla aslında Türkiye’nin her noktasında kalkınmaya dönük bir İstanbul Büyükşehir Belediyesi var. Bugün BELBİM’i konuşuyoruz ama onun dışındaki bütün kurumlarımız üzerinden Türkiye’nin her noktasını saran bir etkileşim içerisindeyiz. Çünkü biz memleketimiz adına neyimiz var ise deneyimimizi, malımızı güzel ülkemizin güzel evlatlarına sunmanın gayreti içerisinde olduk ve buna devam ediyoruz.

“Hizmetlerimizde On Binlerce Kahraman Var”

Göreve geldiğimizden bu yana 3 buçuk sene geçti. Malum biz Fatma Hanım’dan 3 ay geç göreve başladık. Bize öyle bir dönemi yaşattılar. Biz bu süre içerisinde yaptıklarımızla bugünün iktidarını, en tepesindeki şahsiyetinden, sayın Cumhurbaşkanından, Bakanına varıncaya kadar günlerini gecelerini ne kadar meşgul ettiğimizi görüyorsunuz. Bunun tek sebebi var. Hizmet yapıyoruz ve çok güzel hizmetler yapıyoruz. Bu hizmetlerimizin kaynağında bir kişinin marifeti asla yok. Bu hizmetlerin içinde on binlerce kahraman var.

“Türkiye’nin Her Şeyi Var”

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 86 bin çalışanı var. Liyakatiyle göreve gelmiş yönetici arkadaşlarımız var. Hiçbirisi bizim ahbabımız değil, akrabamız hiç değil. Birikimleriyle bugün göreve geldikleri mevkilerde görevini en iyi şekilde yapmaya çalışan yönetici arkadaşlarımız. Türkiye’nin her şeyi var. Dünya insan kaynağı noktasında sıkıntı çekebilir ama bu alanda en az sıkıntı çekecek topluluk belki de bizim milletimizdir. O bakımdan yeter ki insanlarımıza fırsatı verelim.

“Sürece Vatandaşlarımız Katkı Sunmalı”

Fırsat vermenin modeli de gerçekten güçlü demokrasilerden geçer. İradenin bir kişide değil millette olduğu iradeden geçer. O bakımdan şu anda verilen siyasal mücadelenin çok ulvi bir mücadele olduğunu çok önemli bir mücadele olduğunu her bireyin süreci dikkatli bir şekilde takip etmesi gerektiğini her ailenin ‘Benim çocuğumun hakkı yarın zayi olmasın’ diyorsa bu sürecin başarılı olması adına katkı sunması gerektiği bir dönemdeyiz.

Sosyal Demokrat Belediyecilik Vurgusu

Eğer evladınızı düşünüyorsanız, onun hakkının yenmemesini istiyorsanız, tek kişinin değil 86 milyon insanın hak sahibi olduğu bir Türkiye’nin var olması bizlere kazandıracaktır. Bizler bunun İstanbul modelini halkımıza yaşatıyoruz. Biz Cumhuriyet Halk Partili, Millet İttifakının adayı, İstanbul’u kazanmış bir heyetiz. Sosyal Demokrat belediyeciliğin tam hücresinde kalan insanlarız. Aynen Fatma Hanımın İzmit’te olduğu gibi ya da diğer belediye başkanlarının diğer belediyelerde olduğu gibi.

“Çok Başarılı Olacağız”

Bu güzel hizmetleri takip ediniz. Buradaki incelikleri lütfen siz de görünüz, insanlarımıza anlatınız. Çok başarılı olacağız. Gerçekten sadece kentimizdeki faydayı değil, yakın çevremize, milletimize, Türkiye’mize hatta yakın coğrafyamıza nasıl katkı sunarıza kadar düşünmeliyiz. 60’a yakın şehri bünyesinde barındıran Balkan şehirleri zirvesini kuran, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak 1 yıl içerisinde 60 balkan kentine de aynı bilgileri, aynı deneyimleri sunuyoruz.

“O Parti Bu Parti Diye Bakmıyoruz”

Marmara’ya özenli bir çalışma yapıyoruz. Sadece İzmit Belediyesiyle değil bütün Marmara’daki şehirlerle ve oradaki sosyal demokrat belediyelerle bir araya geliyor ve onlarında düşüncelerini alıyor ve birlikte projeler üretiyoruz. Hangi belediye kapımızı çalarsa çalsın elimizden gelen desteği veriyoruz. O partinin, bu partinin belediyesi diye bakmaksızın bütün belediyelere katkı sunuyoruz. Bugünün iktidar partisine üye olan bazı belediyelere de katkılarımız olmuştur olmaya da devam edecektir.

“Fatma Hanıma Teşekkür Ediyorum”

Çok daha barış içerisinde, güzellikler içerisinde insanlarımızın birbirlerine iyi gözle baktığı günlerde düşünün ki biz daha neler neler yaparız. Fatma hanıma iş birliği için teşekkür ediyorum. Marmara’nın bütün şehirleriyle irtibattayız. Balıkesir’den Bursa’ya ve özellikle Kocaeli’ye kadar bütün büyükşehirler önümüzdeki yerel seçimlerde sosyal demokrat belediyeciliğin tadını almaya başlayacak. Bu büyük yolculukta hem beraber olalım, birlikte çalışalım, birbirimizi tanıyalım, güzel şeyler konuşalım.  Konumuz büyük, büyük işlere odaklanalım. Çınar Kart İzmit’imize hayırlı uğurlu olsun.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.