161 okunma

İcazetlerini Aldılar ´Hafız´ Oldular

ABONE OL
Eylül 29, 2022 18:28
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İcazetlerini Aldılar ‘Hafız’ Oldular

Körfez Mehmet Akif Ersoy Erkek Yatılı Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayan 41 öğrenci, hafızlık icazeti aldı. Yeni hafızlara belgelerini Körfez Belediyesi Başkan Yardımcısı Osman Yurt verdi.

Körfez Müftülüğü’ne bağlı olan Mehmet Akif Ersoy Erkek Yatılı Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayan öğrenciler için Hafızlık İcazet Programı düzenlendi. Programa; Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan, Körfez İlçe Müftüsü Muhammed Aydın, hocalar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış konuşmaları öncesinde Saffet Yiğit tarafından Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulunuldu.

MÜFTÜ AYDIN, “ YOLLARI AÇIK OLSUN”
Törenin açılış konuşmasını yapan Körfez İlçe Müftüsü Muhammed Aydın, “Bu güzel evlatlarımızı hafız olmaları için teşvik eden ve kursa gönderen, bugün de bir şeref tacı giymiş olan anne babaları ve hocalarını tebrik ediyorum. Rabbim yollarını her daim açık etsin ” dedi.

OSMAN YURT, “YÜREKTEN KUTLUYORUM”
Başkan Yardımcısı Osman Yurt’ta yaptığı kısa konuşmada, “Hizmetlerin en güzeli Kur’an-ı Kerim’e hizmet etmek. Bu uğurda hizmetkâr ve hafız olan güzel evlatlarımızı yürekten kutluyorum. İcazetleri hayırlı olsun. Rabbim nice hafızlarımızın icazetlerini görmeyi nasip etsin” ifadelerinde bulundu.

41 YENİ HAFIZ
Yapılan konuşmaların ardından yeni hafızlar tarafından Kur’an ziyafeti sunuldu. Dua sonrasında ise yeni hafızların icazet belgeleri takdim edildi. Kur’an-ı Kerim’i hıfz eden hafızlar; Muhammed Emin Dursun, Eyüp Donukara, Kadircan Bayram, M.Ali Varol, Abdülhadi Deyri, Ukbe Arslan, Muhammed Deyri, Muhammetcan Yelekci, M.Mustafa Söylemez, Hamza Sağlam, Ahmed Ajhajabdullah, İsa Sabir, Fetullah Polat, Yusuf Ulusoy, M.Ali Akova, Abdulkadir Çokkerse, Burak Akçay, Cafer Amil, Eyüp Gülbağ, Yusuf Yılmaz, K.Ensar Akkaya, Hasan Aldemir, Habip Polat, Yusuf Ünal, Yusuf Büyükaksu, Ahmet Gürbüz, İbrahim Elagül, M.Emin Çınar, M.Fatih Talo, Muhammed Mustafa, Abdullah Belet, M.Şamil Özçiçek, Taha Yaser Kızıl, A.Hakan Aydemir, Enes Elhasan, Mikail Çimen, Abdurrahman Alshamı, Abdullah Işık, Yasin Kızıl, Ahmet Alamesh ve H.Berat Yavuz oldu.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.