67 okunma

HEYBEZ FİRMASI İZMİT ÇARŞISINDA ADİL ÜRETİCİ OLDU

ABONE OL
Aralık 30, 2022 13:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünün faaliyet alanlarından biri olan İzmit Çarşısının yaptığı değerlendirme sonucunda Heybez firması ‘Adil Üretici’ oldu

Kocaeli’den toplam 218 yerel üreticiyi bir araya getiren İzmit Çarşısı büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü faaliyet alanlarından biri olan İzmit Çarşısı, doğa ile uyumlu ve sosyal açıdan adil bir ekonomik sistem olan Türetim Ekonomisi’ni savunuyor. Bu yeni ekonomik sistemde, üreticiler daha adil bir üretim yapmaya teşvik ediliyor.

Önemli Kriterler Gerekiyor

Adil üretim yapabilmek; şeffaf tedarik zinciri, çevreye duyarlı materyal kullanımı, cinsiyet eşitliğini sağlama gibi önemli kriterler gerektiriyor. Bu kriterleri karşılayan üreticiler alanında uzman kişilerden oluşan konsey üyeleri tarafından değerlendirilerek Adil Üretici oluyorlar. Uzun süren konsey değerlendirmeleri sonucunda, İzmit Çarşısı üreticilerinden Heybez adil üretici oldu.

Kadınlara Ekonomik Özgürlük

Doğal malzemelerle yüzde 100 kadın emeği ile bez çanta üretimi yapan Heybez, kadının ekonomik özgürlüğüne çok önem veriyor. Çalışma fırsatı bulamayan kadınlara ekonomik özgürlük sağlayabilecek part time çalışma fırsatları da sunan firmanın yöneticileri adil üretici olmaktan gurur duyduklarını ifade ettiler. Heybez’in adil ürünlerine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://good4trust.org/heybez

Dükkan Başvuruları Sürüyor

İzmit Çarşısı’nda dükkan başvuruları devam ediyor. Ücretsiz dükkan sahibi olabileceğiniz İzmit Çarşısı’nda vergi muafiyeti olan üreticilere de yer veriliyor. Detaylı bilgi almak için üretici.destek@good4trust.org adresine mail atabilir, 0262 318 00 00 (4727) dahili numaralı telefonu arayabilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.