165 okunma

Dilovası Belediyesi´nden Kaçak Yapıya Beton Yasağı

ABONE OL
Mart 18, 2023 01:32
0

BEĞENDİM

ABONE OL

6 Şubatta Kahramanmaraş Merkezli ve 10 şehirde yıkıma ve onbinlerce can kaybına sebep olan 7.7 ve 7.6’lık depremler sonrası Türkiye genelinde tedbirler artırıldı.

Dilovası Belediyesi de, afet önlemleri kapsamında, kaçak ve ruhsatsız yapılara beton verilmesini engelleyecek bir karara imza attı. Karar kapsamında ilçedeki kaçak yapılara hazır beton satışı gerçekleştiren firmaların araçları görüldüğü yerde bağlanacak, idari para cezası uygulanacak ve Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulacak.

TEDBiRLER ARTIRILIYOR

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Hamza Şayir, Millet olarak Asrın Felaketini yaşadık. Canlarımızı kaybettik. İlk günden bu yana Dilovası olarak bölgedeki çalışmalara katkı veriyoruz. Gerçekten çok büyük bir yıkım ile karşı karşıya kaldık. Milletimizin başı sağ olsun.

Bu afet gösterdi ki, önlemlerimizi daha da artırmalıyız. Bizlerde Dilovası Belediyesi olarak bu kapsamda yeni kararlar alarak tedbirlerimizi artırdık.?

CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK

‘İlçemiz genelinde yaptığımız denetimler sırasında, bölgemizdeki hazır beton firmaları tarafından, yapı ruhsatı veya herhangi bir izni olmayan kaçak yapılara hazır beton verildiği ve vatandaşların kaçak yapıya teşvik edildiğini ve bu durumun kaçak yapılar ile mücadeleyi oldukça zorlaştırdığını gördük’ diye konuşan Belediye Başkanımız Hamza Şayir, ‘Gördük ki, ruhsatsız ve kaçak olarak yapılmak istenen yapılara beton verilmemesi dahi kaçak yapı faaliyetlerini  büyük ölçüde sonlandıracak  bir girişimdir.

Bu sebeple aldığımız karar doğrultusunda, ruhsatsız ve izinsiz olarak yapılan bu tür yapılara hazır beton satışının yapılması, pompa tedariki sağlanarak döküldüğünün tespit edilmesi durumunda, İmar Şehircilik Müdürlüğümüz ve Zabıta Müdürlüğümüz Ekiplerince araçlar görüldüğü yerde bağlanacak, idari para cezası uygulanarak gerekli yasal işlemler yapılacak ve Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulacaktır. Burada belediyemizin gayesi beton firmalarını cezalandırmak değil, ruhsatsız yapılara beton firmalarının beton dökmesini engellemek ve vatandaşlarımızı tamamen sağlıklı ve güvenlik yapılaşmaya yönlendirmektir’ dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.