92 okunma

DİLEK YALÇIN: BİZ SARBAŞ’I İÇİ BOŞALTILMIŞ ŞEKİLDE TESLİM ALDIK

ABONE OL
Kasım 8, 2023 13:39
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, bütçenin görüşüldüğü Kasım ayı meclis toplantısında AKP’li meclis üyelerinin SARBAŞ’a yönelik ifadelerine yanıt vererek, “Biz SARBAŞ’ı içi boşaltılmış bir şekilde teslim aldık” dedi

İzmit Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısında bütçe görüşülürken Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, AKP’li meclis üyelerinin SARBAŞ’a yönelik açıklamalarına cevap verdi.  Dilek Yalçın Şirketlerle ilgili olarak, “SARBAŞ şirketinin yılsonundaki kurumlar vergisi beyannamesine baktığımızda satışlarının 2018 yılında 18 milyon olduğunu görüyoruz. 2019 yılında ise bu satışlar 1 milyona inmiş. Bunun sorumlusu İzmit Belediyesi değil çünkü o dönemde SARBAŞ şirketinin bünyesinde bir petrol istasyonu var. Oldukça da karlı çalışan bir istasyon. O dönemde İzmit Belediyesinin o dönemki temizlik işleri firmasına borcu var. Bu dönemde bir mahsuplaşma yapılıyor ve şirketin karlılığı oldukça düşmüş. Yani aslında şirketin içi boşaltılmış ve geriye sadece iki tane vitamin durağı kalmış. Biz bu şirketleri bu şekilde teslim aldık” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.