174 okunma

Büyükşehir, yeni hayaller büyütüyor

ABONE OL
Nisan 3, 2023 21:18
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hem üreten hem de eğiten bakış açısıyla hizmetlerine ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda Anne Şehir Merkezi’nde ahşap atölyesi çalışmaları başlatan Büyükşehir, öğrencilerin ahşap ürünler tasarlayıp, üretmesine imkan sağlıyor.

YENİ PENCERELERE BAKIŞ

Büyükşehir Belediyesi Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı 2017 yılından beri tüm Kocaelilere hizmet ediyor. Her geçen gün bünyesine yeni bir hizmet başlığı ekleyen Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü kulüp faaliyetleri çerçevesinde çeşitli modellerde ağaç malzeme ve teknikler kullanılarak öğrencilerin hayalini kurduğu model uçak yapıyor. Gençlerin yeni pencereler açmasını, ufuklarının genişlemesine katkı sağlıyor.

ÇOKLU ZEKA GELİŞİMİNE DESTEK

Her öğrencinin yetenekli olduğu bir beceri alanının var olduğu ile ilgili uzman görüşü alarak projelerini hayata geçiren Büyükşehir, ahşap atölyesi ile öğrencilerin çoklu zekâ gelişimine destek oluyor. Atölyelerde çoklu zekâ kuramlarından mantıksal-matematiksel, görsel-uzamsal, bedensel-kinestetik, kişisel-içsel ve doğacı zekâ ile mantıksal ilişkiler kurma, sonuç çıkartma, problem çözme, geometrik şekiller gibi soyut sembollerle çalışma, resimler, imgeler, şekiller ve çizgilerle düşünme, üç boyutlu nesneleri algılama ve beden hareketlerini ve el becerisini ustalıkla kontrol etme vb. etkinlikler ile kişisel gelişim sağlanıyor.

“PİLOT OLMAK İSTİYORUZ”

İlgi duydukları model uçak yapma hayaline kavuşan çocuklar ileride pilot olmak istediklerini belirtirken, el emeği bitirdikleri uçakları ile gurur duyuyorlar. Öğrenciler ahşap atölyesinde ayrıca kalemlik, ay yıldız şeklinde masaüstü lamba, kumbara, araba, kepçe, beşik, rüzgâr türbini gibi daha pek çok ürün öğretmenlerin desteği ile yapıyor. Gebze ilçesindeki Defne adı verilen Anne Şehir Merkezi’nde gerçekleşen ahşap atölyesi veya diğer etkinlikler hakkında bilgi almak için 324 38 31 nolu telefon aranabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.