128 okunma

Belediyemiz Personellerine Enerji Verimliliği Eğitimi Verildi

ABONE OL
Ocak 19, 2023 11:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dilovası Belediyesi tarafından belediye personeline enerji verimliliği farkındalığı oluşturmak için "Enerji Verimliliği ve Enerjinin Verimli Kullanımı" konusunda eğitim verildi.

Dilovası Belediyesi, belediye personeline yönelik eğitim programlarına aralıksız devam ediyor.

Son olarak; enerji tasarrufu bilincinin oluşturulması; işte, evde, yolda enerjinin verimli kullanılması ile ilgili de bir eğitim gerçekleştiren Dilovası Belediyesi; personele farkındalık için bilgilendirdi.

Dilovası Belediyesi konferans salonunda Enerji Yöneticisi İlyas Göçmen tarafından verilen eğitime; tüm belediye personeli iştirak etti. Eğitimde; enerji tasarrufu bilincinin oluşturulması için işte, evde, yolda enerjinin verimli kullanılması ve enerji tüketiminin azaltılması için yeni davranışların benimsenmesinin gerekliliği ifade edildi.

"DÜNYANIN KORUNMASINA KATKI SAĞLAYABİLİRİZ."

Eğitimci Göçmen, sözlerini şu şekilde tamamladı;" Enerji verimliliği; ekonomik büyüme ve sosyal kalkınma hedeflerinin gerçekleşmesinde, Dünyamızın korunmasında oynadığı kilit rol nedeni ile önemle ele alınması gereken bir konudur. Isıtma, soğutma, aydınlatma vb. gibi günlük hayatımızın her alanında sürdüreceğimiz olumlu davranışlarla enerji verimliliğini artırarak tasarruf sağlayabilir, aile bütçesine, ülkemizin ekonomisine ve en önemlisi yaşadığımız dünyanın korunmasına katkı sağlayabiliriz”.

Eğitimde ayrıca; hizmet binalarında aydınlatma, klima, ısınma, elektronik cihazlar ve bilgisayar kullanımı konularında enerjinin nasıl sarf edileceği, ayrıca iş yeri dışında günlük hayatta çevre dostu bir hayatın nasıl sürdürüleceği ve fosil yakıtların olumsuz etkileri ele alındı.

Eğitim karşılıklı soru cevap kısmıyla sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.