230 okunma

Başkanımız M. Yasin Özlü´den 19 Mayıs Mesajı

ABONE OL
Mayıs 18, 2024 14:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başiskele Belediye Başkanımız M. Yasin Özlü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkanımız M. Yasin Özlü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak başlattığı İstiklal Mücadelemizin 105’inci yıl dönümünü kutladı.

Türkiye Cumhuriyeti’mizin kuruluşuna giden yolda ilk adım olan ve cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına, Türkiye Yüzyılı’na erişmemizi sağlayan 19 Mayıs’ın önemini vurgulayan Başkan Özlü, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün Milli Mücadelemizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 105. yıl dönümünün sevincini ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da milletimizin bağımsızlık mücadelesi için Samsun’da ilk adımı atmış; genç, yaşlı, kadın, erkek milletin tamamı bağımsızlık uğruna bu büyük çağrıyla birlikte ayağa kalkmıştır. Aziz Türk milletimizin emperyalist, sömürgeci güçlere karşı birlik ve beraberlik içinde, zulme boyun eğmeyeceğini haykırarak, tarihin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından birini yazmaya başladığı gündür. Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği bugün, ecdadın imkânsızlıklar içinde dahi büyük bir iman ve inançla direniş ruhunu yeniden canlandırmasının sembolüdür.

Ecdadımızın istiklali ve istikbali uğrunda sergilediği kahramanlıkları gelecek nesillere en canlı şekilde aktarmak da başta gelen vazifemizdir. Bu anlayışla, bir asır önceki ruhla ecdadımızdan teslim aldığımız kutlu emanetlere sahip çıkıyor, ülkemizin geleceğini, Türkiye Yüzyılı’nı genç nesille birlikte inşa ediyoruz. Her zaman ve her yerde gençlerimizin yanında olmaya onların en büyük destekçisi olmaya devam ediyoruz.

Başiskele’mizde gençlerimizin bu güzel bayramı dolu dolu kutlamaları için çeşitli etkinlikler düzenledik. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle düzenlediğimiz gençlik etkinlikleriyle ilçemizi ve gençlerimizi bayram havasına soktuk. Kahraman Türküleriyle Gençlik Konseri ile bayramın coşkusunu gençlerimizle birlikte yaşadık. Daha sonra genç ilçemizin gençleriyle birlikte Başiskele Bisiklet Turu’nda bir araya gelerek pedal çevirdik. Gençlerimizin enerjisi, engin ve yenilikçi fikirleriyle motivasyonumuzu artırarak kentimize, ülkemize ve milletimize en güzel hizmetleri sunmayı sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanımız ve bayrağımız uğruna canlarını gözünü kırpmadan feda eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mızı canı gönülden tebrik ediyorum."

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.