120 okunma

BAŞKAN HÜRRİYET GENÇLERE BELSA GENÇLİK SOKAĞINI TANITTI

ABONE OL
Ocak 24, 2023 13:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, açılışı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşen Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi ve Belsa Gençlik Sokağı’nı gençlere tanıttı

İzmit Belediyesinin hayata geçirdiği Belsa Gençlik Sokağı’nın içerisinde bulunan Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi, 21 Ocak tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Hizmet vermeye başladığı ilk günden itibaren yoğun bir ilgiyle karşılanan Leyla Atakan Şehir Kütüphanesini ziyaret eden Başkan Hürriyet, Belsa Gençlik Sokağını da tanıttı. Hürriyet İstihdam Birimi, Youtube Stüdyosu ve Talk&Smile Kafe’nin yer aldığı Belsa Gençlik Sokağı’na tüm gençleri davet etti.

“Sosyal Yaşam Alanı”

Belsa Gençlik Sokağı’nın gençlerin yeni sosyalleşme alanı olacağını belirten Başkan Hürriyet, Çetin Emeç Kütüphanesi yetmeyince gençler ikinci bir kütüphane istemişlerdi. Biz de hemen kolları sıvadık ve Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi’ni hayata geçirdik. Belsa Gençlik Sokağı gençlere hizmet edecek çok sayıda fonksiyon barındırıyor. Sadece kütüphane hizmetinden yararlanma değil, gençler için bir sosyal yaşam alanı burası.

“Vefa Köşesi Yer Alıyor”

Bu sokak üzerinde Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi var. Kütüphane 4 ayrı bölümden oluşuyor. Ders çalışma alanı, kafeterya ve sosyalleşme alanı, çok amaçlı salonu ve teras alanı var. Ayrıca çocuklarımızın faydalanabileceği ayrıca oluşturduğumuz bir bölüm var. İsmini verdiğimiz eski belediye başkanımız Leyla Atakan’ın da hatıralarını yaşattığımız bir vefa köşesi de yer alıyor.

İstihdam Birimi Gençlik Sokağında

Kütüphanenin hemen karşısında gençlerin işsizlik sorunlarına bir nebze de olsa çözüm bulabilecek olan İstihdam Birimimiz var. İstihdam Birimi özel sektörle iş birliği içerisinde önemli bir fonksiyona sahip. Belediyemizin İnsan Kaynakları Müdürlüğüne bağlı olarak çalışıyor. Gerek kamuya gerek özel sektöre işe yerleştirmelerde profesyonel danışmanlık hizmeti veren; alanında uzman arkadaşlarımızın çalıştığı İstihdam Birimimiz de Gençlik Sokağı’nın bir parçası.

“Gençler İstedi, Biz Yaptık”

Youtube Stüdyomuz da yine Belsa Gençlik Sokağında yer alıyor. İçerisinde son model ekipmanlar bulunuyor. 3 farklı alan konumlandırdığımız stüdyoda Youtuberların kendi çekimlerini ve montajlarını yapabileceği alanlar mevcut. Hemen bu alanın bir kat üstünde Talk&Smile Kafe bulunuyor. Eskiden daha küçük bir alanda Speaking Kafe adı verilen, marka hakkı başkasına ait olan ve bu sebeple İzmit Belediyesinin ödeme yaptığı bir projeydi.

Talk & Smile Kafe

Biz bunu daha da geliştirdik, büyüttük ve kendi marka hakkımızı aldık. Kendi marka patentimizle birlikte Talk&Smile Kafe diyerek 3 ayrı bölümle konumlandırdık. Gençlerin İngilizce pratiği yapabileceği bir kafeterya ve eğitim alanı şeklinde sürekli İngilizce konuşulabilen bir alan. Çocuklara İngilizce eğitimi verebileceğimiz bir bölümü de var. Aynı zamanda çok amaçlı toplantı salonu da var” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.