64 okunma

Başkan Büyükgöz’ün 100. Yıl Tebrik Mesajı

ABONE OL
Kasım 2, 2023 19:46
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başkan Büyükgöz’ün

100. Yıl Tebrik Mesajı

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yıl dönümü nedeniyle bir tebrik mesajı yayımladı.

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yıl dönümü nedeniyle bir tebrik mesajı yayımladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde aziz Türk Milleti’nin kazandığı milli mücadelenin sonunda kurulan Cumhuriyetin 100. Yıldönümünü milletçe gurur ve coşkuyla kutladıklarını dile getiren Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Başlangıcından sonuna kadar her safhası eşsiz mücadelelerle dolu olan İstiklal Mücadelemiz, milletimizin üstün fedakârlıkları sonucunda kazanılmış görkemli bir zaferdir. Gazi Meclisimizin açılmasıyla birlikte kurtuluşumuza ve ardından Cumhuriyetimize uzanan şanlı bir yürüyüş başlamıştır.

BÖLGESİNDE VE DÜNYADA SAYGIN BİR TÜRKİYE

Cumhuriyet, Türk ulusunun özünde var olan birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının binlerce yıllık tarihinde ulaştığı en muhteşem sonuçlarından biridir. Cumhuriyetimiz gücünü, milletimizin bağımsızlığa olan inancından ve hedeflediği çağdaşlaşma idealinden almıştır. Cumhuriyetimizin bizleri ulaştırdığı düzey, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmekte, milletçe bağımsız yaşama azmimize güç katmaktadır. Milletimizin yeniden dirilişinin en büyük nişanesi, olan Cumhuriyetimizin ilanı ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin önünde yeni ufuklar açılmış, büyük ve güçlü bir ülke olarak bölgemizde ve dünyada saygın ve sözü dinlenilen bir ülke konumuna gelmiştir.

BİZE DÜŞEN CUMHURİYETİ KORUMAK VE YAŞATMAK

Büyük bir devlet geleneği ve medeniyetlerin mirasçıları olan bizlere düşen görev; Cumhuriyetimizi ilelebet korumak, daha nice yüzyıllara ulaşmak hedefiyle kollamak ve yaşatmaktır. Vatanımızı bize emanet edenlere layık olabilmek için, Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye Yüzyılı Vizyonu ile belirlenen nihai hedeflere ulaşmak, ülkemizi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için yorulmadan çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor; tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum” dedi.

Tarih : 30/10/2023

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.