142 okunma

Başiskele´de “Dijital Dönüşüm” ile 2022´de İşler Hızlandı

ABONE OL
Ocak 19, 2023 09:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

"Yeni Nesil Belediyecilik" anlayışıyla teknolojiye ve inovasyona büyük önem veren Başiskele Belediyesi, dijital ortama taşıdığı belediyecilik hizmetleriyle 2022 yılını dijital dönüşüm yılı olarak geçirdi.  

Kocaeli’nin ilk dijitalleşen belediyesi olarak dikkatleri üzerine çeken Başiskele Belediyesi, Başkan M. Yasin Özlü öncülüğünde “Dijital Dönüşümü” başlattı. Sürekli değişen ve gelişen teknoloji, giderek büyüyen dijital kültür gerçeği ve hızla yükselen beklentilerin karşılanması gerekliliğiyle dijital dönüşümün belediyecilikte kaçınılmaz hale geldiği zamanda Başiskele Belediyesi, vatandaşların birçok hizmete internet üzerinden erişimini sağlayarak işlerin hızlı ve kolayca yapılmasını

2022’DE 703 YENİ YAPI RUHSATI VERİLDİ

Doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve insan odaklı kentleşmesiyle her geçen gün Kocaeli’nin cazibe merkezi olmaya devam eden Başiskele’de, 2022 yılında başlatılan “Dijital Dönüşüm” kapsamında vatandaşlar belediyeye gelmeden E-Çap ve E-Ruhsat uygulamalarıyla online olarak yeni yapı ruhsat başvuruları yaptılar. Başiskele Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü’nce geçen yıl 703 yeni yapı ruhsatı internet üzerinden verildi. Bu ruhsatların 5 bin 365 adedi konut bağımsız bölümünü, 402’si ise iş yeri bağımsız bölümünü oluşturdu.  

Başiskele Belediyesi ayrıca 2022 yılında toplamda 854 adet yapı kullanma izin belgesi,  2 bin 350 adet konut, 254 adet ofis iş yeri, 107 adet sanayi bölümü ruhsatı verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.