94 okunma

Başiskele Belediyesi Personeline Yangın Tatbikatı

ABONE OL
Ekim 31, 2022 12:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başiskele Belediyesi, hizmet içi eğitimlerle belediye personelini bilgilendirmeye, bilinçlendirmeye ve her türlü acil durumlara karşı hizmet içi eğitimler vermeye devam ediyor.

Belediye personelinin iş sağlığı ve güvenliğini önemseyen ve bu konuda çok hassas olan Başiskele Belediyesi, olası yangınlara karşı müdahale konusunda personelini bilinçlendiriyor. 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da “Yangında Farkındalık Eğitimi ve Yangın Tatbikatı” eğitimleri belediye personeline verildi.

Başiskele Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen eğitime Fen İşleri, Temizlik İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü personelleri katılım gösterdi. Uzman eğitmen Emin Yalınyiğit tarafından verilen eğitimde “Yangın Nedir, Yangın Çıkış Nedenleri, Yangında Alınacak Önlemler, Yangın Esnasında Yapılması Gerekenler, Yangın Öncesi ve Sonrası Hareket Tarzları, Doğru Yangın İhbarı Verme ve Yangınlara Müdahale” konularında belediye çalışanlarına bilgiler verildi.

İş yerinde ya da herhangi bir yerde çıkabilecek yangınlara karşı; müdahale, kurtarma, koruma ve ilk yardım ekiplerinin oluşturulması gerektiğine dikkat çekilen eğitimde, personele yangın söndürme cihazları tanıtılarak, bu cihazların kullanımı hakkında bilgiler verildi.

Teorik olarak verilen bilgilerin ardından personele, açık alanda kontrollü olarak çıkarılan yangına müdahale şekli pratik yapılarak gösterildi. Yangına müdahale etme yöntemleri ve yangın tüpleriyle ilgili detaylı bilgileri öğrenen belediye personelleri sırayla yakılan ateşi başarıyla söndürdüler.  

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.