68 okunma

Atık Tekstil Kumbaraları Yenileniyor

ABONE OL
Ocak 3, 2023 06:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başiskele Belediyesi, 2023 yılının ilk gününden itibaren ilçenin dört bir tarafında çalışmalarını aralıksız sürdürürken zamanla yıpranan atık tekstil kumbaralarını ve çöp konteynerlerini da yeniliyor.

Yeni yıla yenilenerek giren Güzel İşler’in Kenti Başiskele’de zamanla eskiyen ve yıpranan atık tekstil kumbaralarının yerine yepyeni kumbaralar kent genelinde sokak ve caddelere yerleştiriliyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kıymetli eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Türkiye genelinde sürdürülen Sıfır Atık Seferberliği’ne büyük katkı sunan Başiskele Belediyesi, atıkların geri dönüştürülmesi ve ülkemizin sıfır atık hedefleri doğrultusunda çalışmalarını arttırarak sürdürüyor. Plastik, kağıt, metal, cam, karton, ambalaj atıkları, atık piller, atık yağlar ve elektronik atıkları düzenli bir şekilde toplayarak geri dönüşüme kazandıran Başiskele Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, tekstil atıklarının toplanmasını sağlayarak hem doğayı koruyor hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyor.

104 ADET YEPYENİ ATIK TEKSTİL KUMBARASI

Vatandaşların evlerinde kullanmadıkları eski, yırtılmış, yıpranmış elbise, ayakkabı, kumaş ve çarşaf gibi atıkların toplanarak çevrenin korunması ve atıkların ekonomiye kazandırılmasını sağlayacak atık tekstil kumbaralarından 104 tanesi yenilendi.

GİYİLEBİLİR GİYSİLER VE AYAKKABILAR HAYIR ÇARŞISI’NA

Başiskele Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışının en önemli örneklerinden biri olan Hayır Çarşısı, ilçedeki hayırsever vatandaşlar ile yardıma muhtaç vatandaşlar arasında köprü kurmaya devam ediyor. Hayırsever vatandaşların kullanılabilir temiz kıyafetleri, ayakkabıları, ev tekstili ürünleri ve beyaz eşya, mobilya gibi ev eşyalarını ihtiyaç sahipleri için toplayan Başiskele Belediyesi Hayır Çarşısı, ihtiyaç sahibi Başiskeleliler’in yüzünü güldürüyor.   

ÇÖP KONTEYNERLERİ DE YENİLENİYOR

Başiskele Belediyesi ayrıca kentin dört bir köşesine yerleştirilen metal evsel atık ve geri dönüşüm konteynerlerinin bakım ve onarımını da gerçekleştiriyor. Tabanları zamanla çürüyen metal çöp konteynerlerinin gerekli bakımları Başiskele Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü Yerleşkesi’ndeki atölyelerde yapılarak kısa sürede tekrar kullanıma hazır hale getiriliyor. Onarılması mümkün olmayan çöp konteynerleri ise yenileriyle değiştiriliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.