64 okunma

“4 Mevsim Güzel Başiskele” Fotoğraf Yarışması Başladı

ABONE OL
Ocak 4, 2023 20:32
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“4 Mevsim Güzel Başiskele” Fotoğraf Yarışması Başladı

Başiskele Belediyesi tarafından düzenlenen ve Başiskele’nin doğal, tarihi, kültürel ve sosyal zenginliklerini yansıtacak fotoğrafların değerlendirileceği “4 Mevsim Güzel Başiskele” konulu fotoğraf yarışması başladı.

Güzel İşler’in kenti Başiskele, kentin eşsiz doğal güzelliklerini ve tarihi dokusunu kendi bakış açılarından objektiflerine yansıtacak amatör ve profesyonel fotoğrafçıları bekliyor.

Mavinin ve yeşilin buluşma noktası olarak Kocaeli’nin cazibe merkezi olmaya devam eden Başiskele ilçesi sınırları içerisinde keşfedilmeyi bekleyen turistik alanlarının, cazibe merkezlerinin, kentin sosyal ve kültürel simgeleri haline gelen mekanlarının, belediye eser ve hizmetlerinin fotoğraf sanatının kalıcı gücü ile gelecek nesillere aktarılması amacıyla Başiskele Belediyesi tarafından düzenlenen 7. Geleneksel Fotoğraf Yarışması’na bu yıl da fotoğraf sanatına gönül verenlerin yoğun talep göstermesi bekleniyor.

SON BAŞVURU 1 ARALIK 2023

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteğiyle ulusal bazda düzenlenen yarışmaya başvurular başladı. 1 Aralık 2023 tarihine kadar başvuruları devam edecek olan yarışmada Başiskele sınırları içerisindeki doğal, tarihi, kültürel alanlar, doğa ve insan yaşamı fotoğrafları yarışacak. Her katılımcının en fazla 4 adet renkli veya siyah-beyaz eserle katılabileceği yarışmanın başvuruları TFSF’nin http://www.tfsfonayliyarismalar.org web adresi üzerinden yapılacak. Yarışmacılar fotoğraflarını şartnamede belirtildiği gibi online olarak yükleyecekler.

BİRİNCİYE 10 BİN TL ÖDÜL

Jüri üyeliğinde duayen fotoğraf sanatçılarının da yer alacağı yarışmada; birinciye 10 bin TL, ikinciye 6 bin TL, üçüncüye 4 bin TL ve sergileme için seçilen her bir eser için 300 TL ödül verilecek. Jüri tarafından 4 Aralık 2023’te değerlendirme toplantısı yapılacak ve sonuçlar 6 Aralık 2023’te açıklanacak.

“4 Mevsim Güzel Başiskele” 7. Geleneksel Fotoğraf Yarışması Şartnamesi’ne aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilecek.

https://tfsfonayliyarismalar.org/writable/uploads/yarisma-dosyalari/2023/020/2023-020-basiskele.pdf

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.